2012 Üniversite Affı

Bu sene yürürlüğe girmiş üniversite affı var mı? Her üniversitede geçerli mi? ( Üniversitemin sitesinde henüz duyuru yapılmadığı için soruyorum. ) Hem aftan yararlanıp hemde 1-2 sene okulu dondurma hayal mi? Başvuruları ne zaman yapmamız gerekiyor. Duyuru ahali arasında aftan yararlanmak isteyenler veya şu kaynakta her bilgi mevcut incele diyenlerin yardımı gerekiyor...

Ayrıca Akdeniz Üniversitesinde okuyup kendi isteği ile okuldan ayrılan varsa ve aftan yararlanacaksanız özelden ulaşmanızı rica ediyorum...

Benim bildiğim geçen yıl olduğu gibi bu yıl da var af. Zaten artık atılmak diye bir şey yok dondurmaya da gerek yok sanırım yine de okulunuza sorunun.

6353 sayılı 04.7.2012 tarihinde kabul edilen “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde
Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” 12 Temmuz 2012 tarih ve 28351 sayılı
Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Bu kanunun Geçici 63. Maddesiyle 2547 sayılı kanuna ek yapılmış ve öğrenci affı konusunda
tekrar düzenlemeye gidilmiştir.
Buna göre; 6111 sayılı kanunla değiştirilen 2547 sayılı kanunun geçici 58. Maddesinden
süresi içinde başvurmamaları nedeniyle yararlanamayanlar (Uluslararası Ortak Lisans
Programları çerçevesinde öğrenim görenler dahil) bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten
itibaren ilişiklerinin kesildiği üniversiteye başvuruda bulunmaları halinde Geçici 58.inci
maddede yer alan esaslara göre öğrenimlerine başlayabileceklerdir.
  • i-pek  (19.08.12 15:25:57)