Kasko hangi kaza durumunda karşılamaz?

Merhabalar. Kasko karşılıklı ve tek araçlı kazalarda hangi durumlarda hasarı karşılamaz?

şoförün alkollü ya da ehliyetsiz olması.

  • han20  (19.08.12 14:56:07)
Alkol uyuşturucu kullanımı gibi durumlarda karşılamıyordu ama , yargıtayın yeni bir kararı var , o yüzden o tam değiştimi bilmiyorum bunun dışında bazen ucuz olsun diye sadece ruhsat sahibine düzenleniyor kasko yani tek kullanıcılı oluyor o kişi dışı biri çarparsa ödemez.

  • layer26  (19.08.12 14:56:21)
ehliyetsiz olmanın da çaresi var aracı başkası kullanıyordu diyerek halledilebiliyor. 1 ayda önce ben aracın sağ arka kapısını duvara sürttüm sacı değişti (ehliyetsizim sorun çıkmadı)
daha sonra araç park halindeyken hayvanoğluhayvanın biri kamyonetiyle aracın sağ arka kapısını yarıyor ( evet bildiğin yarılmıştı kapı 5 cm boy 25 cm en büyüklüğünde)
ikisini de kasko karşıladı. ama sanırım son hakkım kaldı 3 kazadan sonra kasko o yıl baska masrafları karsılamıyor diye biliyorum
  • eagle is free  (20.08.12 02:39:50)
alkol konusu eskisi gibi değil artık:

"sigorta şirketleri sürücü alkollü olsa da oluşan hasarı ‘kusuru olmaması halinde’ ödemek zorunda kalacak."

www.posta.com.tr
  • realsanto  (11.09.12 09:23:38)