tsk ya da emniyet mensublarının yabancı uyruklularla evlenmesi

şimdi ncis izlerken aklıma geldi, tsk ve/veya emniyet mensubları yabancı uyruklu kişilerle evlenebiliyor mu?

tsk mensupları evlenemiyor diye biliyorum.

  • zgrydn  (18.08.12 21:55:11)
gecen sene bi arkadasimin ablasi (yabanci ülke vatandasi) tsk da rütbeli biriyle evlendi.

sorun cikmiyo mu diye sormustum, yooo ne sorunu dedi :)
  • serabetan  (18.08.12 22:02:10)
emniyet'te de sorun olmuyor sadece tahkikat düzenleniyor.

  • xenophobe  (18.08.12 22:06:40)
gerçekte ve şu an nasıl oluyor, hiçbir bilgim yok, sadece "hayat bilgisi" isimli dizide milli güvenlik hocasıyla rehberlik hocasının evlenmelerinin önünde sorun olduğunu hatırlıyorum,rehberlikçi kız yabancı uyruklu olduğu için. sonradan bir şekilde hallediyorlardı.

  • sarızeybek  (18.08.12 22:13:03)
benim bildigim guvenlik sorusturmasindan gecerlerse sorun olmuyor. hele bu aralar araplarla evlenenler ayri bir sevgi saygi goruyormus isleri boyle pek bir rast gidiyormussss duyurulur yalaka genclige :)

  • mavicorap  (18.08.12 22:30:55)
@ktf

hayir direk avusturya vatandasi idi.tahkikat ya da arastirma yok demisti bana ayrica tskli kisi.
  • serabetan  (18.08.12 22:50:17 ~ 22:51:02)
tsk mensupları evlenebiliyor.

  • olurnedenolmasin  (18.08.12 23:00:26)
tsk mensupları için bir dönem belirli yasaklamalar vardı. ordudan atılma sebebi olabiliyordu, hatta zorunlu hizmet süresinde(şimdi 10 eskiden 15 yıldı) ordudan ayrılmak isteyenler bu yolu kullanırdı. nato mensubu ülke vatandaşları için kolaylık gösteriliyordu vs. şu anda bildiğim kadarıyla iki kurumda da güvenlik tahkikatı sonrası problemsiz evlilik yapılabiliyor.

  • 1lisan1insan  (18.08.12 23:07:17)