Yurtdisindan turkiyeye gonderilen hediye dolu postanin gumrukle imtihani???

Simdi ben turkiyeye bi paket yollamak istiyorum. İcerigi elbise ayakkabi kozmetik felan olacak. Elektronik olarakta ipod(iphone degil la ipod) ve ipad olabilir. Bunun yaninda cikolata tarzi seylerde olacak. Bu paketin gumruk ile sorunu ne olabilir? Eger elektronik bi esya olmazsa ama icinde hediye olan elbise ayakkabi vs. Pahali seylerse yine sorun cikartrlar mi? Bi yardim edin luffen la paramizla hediye gOnderemiyoz sayin seyirciler vay arkadas. Tamam sakinim :)

o paketin gumruk ile bayaaaa bi sorunu olur. ipod, ipad onlari zaten unut da, pahali kiyafetler, aksesuarlar falan da gumruge takilir. benim bi arkadasim amerika'dan turkiye'ye kiz arkadasina oyle pahali kiyafetlerle dolu bir paket yollamak istemisti ama gumruge takildi. gonderemedigi gibi '250 dolar vermezseniz geri de alamazsiniz bizim olur' dediler. aman diyim. manevi degeri yuksek maddi degeri dusuk seyler daha iyi hediye olarak :)

not: deger olarak bi sinir olacakti belki o paraya uygun bir seyler alinabilir...
  • borek  (18.08.12 18:37:59)