Yurtlar

Boğaziçi için KYK yurtlarında kalırsak, hazırlığı güneyde mi okuyoruz, ve hem boğaziçi hemde kyk yurtlarına aynı anda başvurabiliyor muyuz ?

@nemtersis yanlış oldu.

hazırlık okuyup yurtta kalacaksan kilyosta kalıp orada okuyacaksın.
yok güneyde okuyacağım diyorsan süperdormda kalacaksın. olmadı evde. olmadı özel yurtta falan fıstık. okulun yurdunda kalamazsın.
  • w a s d  (18.08.12 04:02:37)
okulun yurtları kyk'ya bağlı değil ama, tamamen ayrı bir yurt gibi. ama baktım şimdi sovyetlerden kalma hiç ellenmemiş yerler gibi duruyorlar.

  • utkucbkc  (18.08.12 04:06:47)
teori olarak doğru ama böyle yapan kimseyi duymadım.
kilyosta kalan kilyosta okur sadece. diğerlerinden beginner'lar kuzey'de, diğer kurlar güney'de...
yani kyk yurduna (veya okula bağlı olmayan herhangi bir yurda) girebilirsen ve beginner olmazsan güney'de okunabilir hazırlık.
  • duygusal pehlivan  (18.08.12 04:19:46)
Cevaplar gelmiş; ama birbirinden farklı olmuş.

nemtersis'in cevabı için: Hazırlığı Güney'de okuman için kurunun inter. ya da adv. olması da şanslı olman da gerekmiyor.

w a s d doğru yazmış.

duygusal pehlivan: Kuzey-Güney ayrımını bilmiyorum.

KYK yurdunda kalırsan Kilyos'a gitmene gerek yok demektir. Bu durumda hazırlığı Güney'de ya da Kuzey'de okuyacaksın. (Gerçi senin Güney'den kastın sadece 'Kilyos olmaması' anladığım kadarıyla)
Aynı anda başvuru yapabiliyor musun bilmiyorum; fakat ben KYK yurdunda kalan bir kişiye bile rastlamadım.
  • djarwi  (18.08.12 04:41:21)