Ubuntu'ya Atheros ar5007eg sürücü kurulumu

Kurmuş olduğum ubuntu 8.10 sürücü sorunu nedeniyle wireless ağımı görmüyor bir türlü, kimi sitelerde anlatımlar mevcut ama bunu bir linux cahili için basitçe anlatabilecek kimse var mı?

www.ubuntu-tr.org burda basit bir anlatım var ama hem wirelessim olmadığından hemde hala 8.04 kullandığımdan tam sorunu bilemiyorum.önce bunu bi deneyin olmassa
ubuntuforums.org bi de bu var.madwifi diye bişe önermiş ki sözlüge göre direk sizin marka için hazırlanmış bi uygulama.kurulumda gayet basit:
1-sudo aptitude update && sudo aptitude -y install build-essential linux-headers-$(uname -r)
tüm güncellemeleri yapıyor kernel hedarsları felan kendi indiriyor zaten
(aptitude arada yes/no felan bişeler sorabilir şaşırma indirirkende arada bi kontrol et)
2-donatlar/uçbirim açıyosun(bildiğin konsol işte)
wget -O driver.tar.gz snapshots.madwifi.org
yapıştırıyosun o home klasörüne indiriyo istersen cd Masaüstü felan diyip istediğin yerede indirirsin hiç fark etmez
3-indirdiğin sıkıştırılmış dosyayı aç.sağ tıklayıp buraya aç dersen yeni klasör içine açar konsolla ugraşma
4-konsoldan cd madwifi-* diyip açılmış olan klasöre gir
5-önce make de işi bitince sudo make install diyip şifreni yaz
6-echo ath_pci | sudo tee -a /etc/modules
sudo modprobe ath_pci
komutlarını ver.bi de restart at(network restart atılmadan yeniden başlatılabiliyodu ama tam komutu hatırlayamadım şimdi)
olmuş olması lazım.olmassa da ubuntu-tr.org üye olup orayada sorarsan yardımcı oluncaktır
  • elanesse  (09.11.08 01:43:10)