mavinin hakimiyeti

dikkatini çektiyse inteernetteki çok kullanılan çoğu şey mavi renkte. facebook, skype, windows, google ında logosu buz mavisi renkte olmuş.

nedir bunun olayı? psikolojik olarak meali nedir?

zuckerberg renk koru oldugu icin mavi yapmis

  • keltikfrost  (15.08.12 20:52:24)
psikolojik olarak; mavi güven verir.

  • vakumlu  (15.08.12 20:57:16)
mavi ana renktir ve soğuk renkler grubuna girer.insanı rahatlatır. denize bakmak, gökyüzüne bakmak gibi; sonsuzluğu anlatır,sakinleştirir,huzur verir.
bu nedenle satılacak ürünün ambalajında, alıcı kitlesi dikkate alınarak tercih edilir.

  • başka bir kullanıcı  (15.08.12 20:59:13 ~ 21:15:17)
hep israilin ameriganın oyunu bunnar

  • chaoslord  (15.08.12 21:34:36)
güven + 1

  • ground  (15.08.12 21:57:35)
güveni veren yeşil renktir diye hatırlıyorum. bankaların logoları hep yeşil içerirmiş o yüzden. mavi ise insanın rahat hissetmesini sağlıyormuş. ondan hastane duvarları falan hep mavi olurmuş millet rahatsızlık hissetmesin diye.. zaten gergin ortam.

neyse bu bağlamda rahat, huzurlu hissedelim de siteden çıkmayalım diyedir tabi ki.

alakasız olarak söyleyeyim, kırmızı da iştah açıyormuş. yemek sepetinden yemek bakıyorum şimdi de hakkaten logolarda hep kırmızılar var. üzerimizde ne oyunlar oynanıyor!!? nerde bu devlet?
  • merena  (15.08.12 22:03:24)