Vesikalık fotoğrafta ceket olsun mu olmasın mı?

vesikalık fotoğraf çektirecem de. yenileme zamanı geldi diye düşünüyorum. gömlek kravat olsun ama ceket olmalı mı olmamalı mı karar veremedim. daha önceki ceketsizdi. ne dersiniz bu konuda?

bence olmasın. ceket fazla resmiyet kaygısı güder. arkadaşların görünce laf ederler, "vay takım yapmışız" falan gerek yok.

  • lovemyself  (07.11.08 23:25:26)
olmasın.

  • insanimsi  (07.11.08 23:35:25)
gıravat varsa ceket olsun

  • axijazz  (08.11.08 00:00:37)
olmasın. sadece gömlekle daha esnek, her mevsime her duruma uyan dinamik adam izlenimi verirsin. ceket daha bi "şu pozisyondan aşağısı kesmez beni" tavrı içerir. bence.

  • geldiler  (08.11.08 00:07:47)
kesinlikle olsun, şiddetle söylüyorum bunu.

  • cisegu  (08.11.08 00:27:37)
ceket bence de olsun. çünkü ceket çıkarılıp asılabilir ama ceketsizseniz giyecek bir ceket bulamayabilirsiniz. (yani fotoğrafa bakan kişi şöyle düşünür diyorum, resmi gözükürsünüz evet. ama adamın istediği de onu görmektir. rahat giyim istiyorsa, öf aman, uzatmıycam ceket olsun)

--sonra okuyunca gördüm, kravat varmış; kravat varken ceket olmaması çok tuhaf duruyor fotoğraflarda, o yüzden bir kere daha ceketli olsun diyorum--

soru sahibinin izniyle soruyu görüyorum ve bir artırıyorum:

vesikalık fotoğrafta gülünür mü? gülünmeli mi? sırıtmalı mı? dişler gözükmeli mi? gözükmemeli mi? somurtmalı mı? çok mu az mı somurtmalı?
  • oldu görüşürüz  (08.11.08 00:58:31 ~ 01:00:11)
ceket olmaz mı? şart.

vesikalıkta gülünür mü?
acayip güzel bir gülüşünüz yoksa gülmeyin.
  • agk  (08.11.08 01:22:34)
bakınız ceketli adama ne kadar karizma
www.hudayim.com

  • agk  (08.11.08 01:26:21)
kıravat varsa ceketsiz olmaz. ama bence kıravat da ceket de olmasın, şık bir göynek edinin, üst düğmeyi açıverin. mis.

  • robin crusoe  (08.11.08 02:23:23)
ceketsiz kravat olmaz.

  • thefirstfbli  (08.11.08 12:08:06)
ceket+gülümseme

  • zen spider  (08.11.08 13:17:46)
bazı vize veya diger turlu resmi belgelerde ozellikle gulmeyen fotograf istenir. somurtmamak da lazım tabii. normal yuz ifadesi en guzeli.

  • sopiro  (08.11.08 23:10:49)