Yarım Soğan Nerede Saklanır?

Selamlar.

Normalde soğanları bir tane dolapta saklıyorum ama yarısı kesilmiş kabuğu soyulmuş soğan da oraya konur mu yoksa bozulur mu hemen? Buzdolabına koyunca tüm dolabı leş gibi kokutuyor çünkü.

poşete sarıp dolaba koyabilirsin ya da saklama kabı varsa falan
ben yapıyorum arada duruyo ama ne kadar durur bilmem :p

  • neira  (15.08.12 15:42:14)
ben buzdolabı poşetine koyuyorum, buzdolabı falan kokmuyor.

  • dessy  (15.08.12 15:42:25)
cope atiyorum kilosu 80 krs israf gibi gelecek ama o dolapta unutuluyo arkadas gene yenisi kesiliyo hem kesilen sogan her sekilde kokar

  • steward  (15.08.12 16:07:55 ~ 16:08:40)
dessy +1

  • Dunedan  (15.08.12 16:12:03)
yarısını nereye doğradıysan ona ilave et bence. ne saklıyorsun. ya da doğra öyle at buzluğa.

  • kakao  (15.08.12 16:21:58)
gıda maddesini çöpe atmak israf gibi geliyor insanai günah gibi geliyor. ama eğer diğer yarıyı doğrayacağınız yere doğrayıp biraz fazla soğanlı yapma şansınız yoksa buzdolabı poşetine falan koymayın. harcayacağınız buzdolabı poşetinin maliyeti, yarım soğanın maliyetinden daha fazladır. daha beter israf olur.

illa da çöpe atmam diyorsanız ve kokmayacak bir ortamınız varsa, evde falan oturuyorsanız ekmeğin arasına koyup yiyin gitsin.
  • kibritsuyu  (15.08.12 16:54:51)
bu arada ek not. ben sadece bir adet buzdolabı poşetini saklıyorum bu iş için :P

zaten her doğranan soğan yarım kalmıyor. ayda yılda bir belki.
  • dessy  (15.08.12 17:04:31)
Cam, üstünde de hava geçirmez plastik kapağı olan küçük saklama kaplarından kullanabilirsiniz. Migroslarda filan var.

  • Zehra  (15.08.12 17:05:33)