yüzme güzel spor da peki havuzların durumu?

yani havuzlardan hastalık bulaşma olasılığı nedir?kayıt yaptırırken hepatit b testi istiyorlar ama bu ne kadar güvenilir?adam testi yaptırdıktan sonra hepatit b kapmışsa? ben mi evham yapıyorum acaba

Ne zaman havuza gittiysem mikrop kaptıp kulaklarım ağrıdı, ilaçla falan 2 hafta uğraştım tamamen geçmesi için.

  • fuerteventura  (14.08.12 01:01:36)
hadi yaa şimdi iyice muallakta kaldım iki zıt yorumdan sonra:)

  • runlolarunn  (14.08.12 01:02:45)
Hacı bizim villanın havuz var (başka villalar da ortak).Girmeyen yok. test mest de yok ne zaman girsem hasta oluyorum. Lakin Sağlık raporu isteyen yerlere gitmende bir sakınca görmüyorum.

  • ifıdieyoung  (14.08.12 01:13:17 ~ 01:13:38)
Otit falan olunur genelde, kulak iltihapları oluyor. Ama havuzdan hepatit b bulaşanı hiç görmedim.

  • immortal  (14.08.12 01:54:02)
baya evhamlısın,o havuzlar her gün klorlanarak temizleniyor zaten ayrıca su yutmamaya özen göster. En fazla orta kulak iltihabı olursun, onunda önüne tıpa ile geçebilrsin veya kafayı çok fazla suyun altına sokmazsın.

çıppıdı çıppıdı yüzeceksen spor denemez ona ama yarı olimpik veya olimpik havuzda canaWarlar gibi yüzeceksen daha iyi bir spor bulamazsın. Bir de ufak bir tavsiye,serbest stil yüzme çok çabuk yorulursun ve soğursun onun yerine breaststroke yüz. Daha az yorulup daha fazla tur atmış olursun. Ben 20 X 25 çok rahat çıkartabiliyorum breaststroke tamesela ama serbestte imkansız bir rakam benim için. (bkz: breaststroke)
  • skywalkeremre  (14.08.12 05:14:37 ~ 05:22:44)
Ben de 1 kere üniversite havuzuna girip hastalandıktan sonra bir daha havuza falan girmiyorum. Çok iyi bilmem lazım havuzun nasıl temizlendiğini falan. Yüzme güzel spor da, havuz sakat iş.

  • alicia_dominica  (14.08.12 16:22:18)