yurtdışına çıkınca cepten türkiyeyi aramanın ucuz yolu?

canlar ben eylül boyunca almanyada olacağım. cep telefonu operatörüm avea. çağrı merkezini aradım yurtdışından türkiyeyi avantajlı nasıl ararım diye ancak operatör kızın dediklerini anlamadım pek. almanyadayken türkiyede bir ev/ cep telefonunu avantajlı aramanın yollarını soruyorum size. skype olayına da aşina değilim one diyecekseniz detaylı anlatın pls

ülke ici bi telefon aliyosun yerel. 1000 dakika almanya ici sabit hatlar muhtemelen aylik 10-15 üstünde degildir.

daha sonra voipwise aliyosun güzelce. orda sana verilen local numarayi ariyosun sabit hat, ordan da bedavaya türkiyedeki numarayi tusluyosun 0090212.... seklinde.

ama sanirim artik dakikasi 1 cent olmus tr yi aramak olsundur en ucuzu bu.

almanyada dakikasi 1-3-5 centlik olan hatlarda olsa baglanti ücreti aliyo her aramaya genelde bunlar 10-20 cent kadar.

benim bildgim en ucuz arama voipwise ile bu sekilde almanyada.
  • serabetan  (13.08.12 14:53:45)
Avusturya da wowww diye bi hat vardi almanya da da var sanirim. Bu sekilde hatlar bulabilirsin tabak shoplarda. Bunlarla cok ucuza arayabiliyorsun.

  • croswell  (13.08.12 14:55:40)
12voip kullanıyordum ben. kredi kartıyla para yüklerek, çok ucuza konuşup mesajlaşabilirsin.

  • strangerinhere  (13.08.12 14:55:53 ~ 14:56:54)
lycamobile diye bi hat var, internetten ücretsiz sim kart siparisi verebiliyorsun, üc gün icersinde eve geliyor. türkiye'yi (ev + cep) dakikasi 1 cent'e (+15 cent baglanti ücreti) arayabiliyorsun. biz kullaniyoruz gayet de memnunuz.

  • mamu  (13.08.12 17:50:00 ~ 17:50:52)
internet üzerinden arayabilirim diyorsan poivy kullan.
10 euro verdikten sonra 3 ay boyunca türkiye deki ev telefonlarını bedavaya arayabiliyorsun. Bu 10 euro yu da mobil aramalar vs kullanmaya devam edebilirsin. Android iphone a da yüklenebilir

  • airiskyyy  (13.08.12 23:33:05)