yazıcı (printer) sorunu

merhaba

aşağıda bağlantısını verdiğim hp deskjet 2060 yazıcı aldım bimeksten. bağlantıda da görebileceğiniz gibi dakikada 20 sayfa yazar diyor ancak benimki dakikada en fazla 2 sayfa yazıyor. makale yazdırıyorum, iki kolon oluyor genelde, font filan abartı küçük değil ama. öyle çok fazla da grafik yok.

bozuk mu acaba, yoksa dakikada 20 sayfa olayı mı yalan?

www.bimeks.com.tr

20 sayfa çıktıyı ne yazdırarak test etmişler, onu sormak gerek. Ben bu tür yazıcılardan dakikada yirmi sayfa çıktı alındığını görmedim, duymadım.

  • Raymond  (11.08.12 21:33:59)
normal yani bu hali?

  • paltar yuyan masin  (11.08.12 21:41:12)
Aslında reklama dayanıp aldığınız için anormal, arayıp "bu niye böyle kardeşim" diyebilirsiniz. Mürekkep püskürtmeli yazıcılardan hız başarımı beklemek yanlış olur. Sonuçta bu tip yazıcılar ev kullanıcısı için, ayda yılda bir çıktı alınmasına yönelik makineler.

  • Raymond  (11.08.12 21:46:10)
murekkep puskurtmeli yazicilarda teorik olarak sayfadaki detay arttikca hiz dususu vuku bulur; dayali oldugu yazma teknolojisinden mutevellit normaldir bu.

bu gibi durumlarda urun ureticisinin kendi sayfasina bakmakta yarar var; bimeks'i arasaniz, "ay biz yanlis yazmisiz sitede :)))))))))))" deme ihtimalleri bile var.

hp'nin kendi sayfasina gore baski hizi soyle aldiginiz yazicinin: www8.hp.com

"up to 20 ppm" dedigi satira dikkat, dakikada "en fazla 20 sayfa"; kisacasi bimeks'in sayfasindaki bilgi dakikada basilabilecek maksimum sayfa sayisini vermekte ama bu demek degildir ki her zaman dakikada 20 sayfa basabilecek.
  • make the world go away  (11.08.12 22:10:38 ~ 22:12:54)
fotograf olarak yaziyo ayarlardan belge olarak yazdir. Kartuslarinda biter hemen dakikada 20 yazmaz ama bi 15 yazar hp ler hep sorunludur ben 2 yildir kullaniyorum sorunsuz kullanamadim bir turlu kimseye tavsiye etmem.

  • steward  (12.08.12 00:42:14)