yurtdışından ürün getirmek

Günaydın sevgili gümrükçüler,
Ebay üzerinden worldwide shipment yapan bir firmadan alacağım 100$ ürün + 12$ nakliye ile bir sorun yaşar mıyım? Ürün uzaktan kumandalı oyuncak diye düşünelim.

Ürün elime 112$ ödediğim şekilde mi gelir, yoksa bunun gümrüğü olur mu? Başka sorun yaşar mıyım?

Teşekkürler.

soru 1 - amerika mı uzak doğu mu ?

amerika ise 12 dolar shipping de takip olmaz takipli kargo fiyatı sorun. uzak doğu ise büyük ihtimal takiplidir ama gene de sorun.

soru 2 - ürün boyutu ne ?

112 dolar olarak bakılmaz vergi öderken sadece mal bedeline bakılır 100$ yani vergisi de %20 dir. yani en fazla 20 $ vergi ödersin bi sorun olursa.
  • saiko  (11.08.12 09:46:16)
sağol saiko araştırayım, ürün amerikadan geliyor, boyutları 106cm*50cm*30cm gibi bir şey.

  • hamsiii  (11.08.12 09:58:18)