Infinity Ward'ın İngiltere ile alakası ne?

Amerikan firması değil mi bu Infinity Ward?

---koyayım da kafam rahat olsun spoileri---
Modern Warfare serisi neden ingilizlerin üstüne ki? Esas oğlanlar belli, ingiliz. Yankilerse her oyunda değişiyor. Dahası oyundaki tartışma yaratabilecek unsurlar da amerikalılar üzerine. mesela MW 1'de nükleer bomba patlayınca siki tutan marineler oldu. MW 2'de bir tümen amerikan askerini üstüne bir de koskoca amerikan generalini öldürdük (gerçi onlar asker değil özel bir şirketin elemanları da olabilir, general gerçek ama elemanların özel güvenlik olma ihtimali var). MW 3'te en sonunda Makarov'u öldürüp çocuğu koyanlar da ingilizler oldu. Nereden geliyor bu ingiliz muhipliği?
---koydum kafam rahat spoilerı---

spoiler olabilir.

CoD1 ve 2 de ingilizler üzerineydi hafiften, cpt. price'ın dedesi falan vardı hatta(tam dedesi değil ama mw1 de var öncelikle verelim bu bilgiyi)

şimdi.

mw1 de hikaye gereği öyle oldu, modern warfare propagandadan çok hikaye ağırlıklı zaten, senaryo öyle oldugu için, yani belli bir mesaj vermek yok orda sanırım.

mw2 de o amerikan generaliydi özel şirket değildi sen just like old times bölümünde özel asker gibi görmüşsündür, hepsi amerikandı evet öldürdük hepsini çünkü shepherd haindi, fakat kimse bunu bilmiyordu, hatta ben o çocuk yaşımda bitirdigimde 3. oyunun soap ve price ın kaçısı üzerine olacağına emindim

mw3 te de öyle oluyor evet, ilk oyundan beri S.A.S üzerine kurulu zaten olay, Task Force 141 falan, belki vardır bir işi fakat sanmıyorum, ayrıca Infinity Ward yerine Activision karar verir büyük ihtimal
  • wayne  (11.08.12 01:40:59)