[]

atatürk hakkında film

ya bakınıyorum deminden beri google olsun, imdb olsun.
sanki atatürk hakkında bir film çekilmişti yıllar önce, yabancılar tarafından.
şimdi kanal d'de "mustafa" hakkında tartışmaları izlerken aklıma geldi birden.

yalnız kurt ya da sarışın kurt gibisinden bir ismi vardı sanki.

edit: sarışın bir kurt diye bir dolu sergi falan olmuş sonradan ama neydi bu film?

 
ataturk hakkinda yabancilarin cektigi ya da tesebbus ettigi butun filmler:

zaman.com.tr
  • comptrol  (06.11.08 00:11:57) 
bozkurt isminde bi kitap var atatürk hakkında yazılmış olan hatta bi ara yasakmış türkiye'de hala yasak mı bilmiyorum. yazarı h.c.armstrong. ama bunun filmi çekildi mi bilmiyorum.


  • psyche  (06.11.08 00:13:07) 
kurtlu murtlu sunu buldum (bkz: grey wolf )
film degil bu ama:s

  • orange coffee  (06.11.08 00:15:32) 
"sarışın bir kurda benziyordu ve mavi gözleri çakmak çakmaktı "diye devam eden bir nazım hikmet şiiri var. sanırım kurtuluş savaşı destanı. belki onunla ilgilidir?


  • merope  (06.11.08 09:10:24) 
sarışın kurt isimli attila ilhan'ın senaryosu var. kitap olarak basıldı ancak filmi cekilmedi.


  • calaquendi  (06.11.08 10:44:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.