Eskişehir Bit Pazarı'nın yeri?

Merhaba Duyuru,

Eskişehir'deki bit pazarının yerini tam anlamıyla bilen, ve anlayabileceğim şekilde tarif edebilecek biri var mı aranızda?

diğer adının Uluönder Kapalı Pazaryeri olduğunu öğrendim ama bi türlü maps'te bulamadım..kimisi demiş Eskişehir Anadolu Lisesi'sinin karşısında, birisi demiş, Anemon otelin şurasında, berisi demiş Tepebaşının burasında...kafam çok karıştı..

çarşı durağının karşısındaki en büyük köprüyü bilirsin. onunn karşısında askeri gazino gibi biyer var. onun sağ tarafından devam edersen opera binasına doğru giden yoldan bahsediyorum tramvay yolunu takip etmekten bahsediyorum. iş bankasına gelmeden sol taraftaki 2-3 aradanda girebilirsin. hem beyaz eşya ve mobilya hemde 2. el giysi bulabilirsin. bit pazarı orasıdır.

  • naylonlee  (10.08.12 14:35:42)
diğer adı uluönder kapalı pazaryeri ise şöyle gidebilirsin.

tramvaydan tepebaşında inilir(ssk'da değil). ana cadde üzerinden dümdüz devam edilir. bir tane karakol, 2 tane halı saha geçilir. oralarda bir yerde biraz içlerde solda üstü kapalı pazaryeri görebilirsiniz. eskişehir anadolu lisesi de oralarda kalır. anemon otel de pazaryerinden aşağı inince.

google maps'te şunu ararsan 39.787945,30.477938 aşağı yukarı bu bölgede olması lazım.
  • saygilarefendim  (10.08.12 14:38:29)
naylonlee'nin dediği yer bayat pazarı bu arada.

  • saygilarefendim  (10.08.12 14:38:52)
nereye yakınsın bilmiyorum ben hepsini yazayım ona göre belirle bit pazarına en yakın geçen vasıta 19 23 numara dolmuşlar 222 nin istasyonun önünden geçer hangisi yakınsa sana tramvaylada gidebilirsin ama yürümen gerek anadolu lisesi turizm otelcilik lisesi anemon otel bu üçlünün ortasında kalıyor pazar yeri koordinatları veriyorum :D google haritalarda arama yerine yazdığında görürsün (39.787236,30.477101) uluönder kapalı pazaryeri orası.

  • shaqkin  (10.08.12 14:39:04)