ateist din kültürü öğretmeni

ateist bi adamın ilköğretim din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olmasını nasıl buluyorsunuz? malum devir din devri.

evrime inanmayan bir biyoloji öğretmeninden farkı yok bence. bazı insanlar bu düşünceye katılmayabilir tabii ki.
adam işini yapıyor.

  • bubezleeb  (09.08.12 23:32:08)
değişikmiş :))
hoş olabilir

  • neira  (09.08.12 23:32:25)
konuya objektif bakıyorsa, kendi yorumlarını katmadan gerektiği şekilde anlatıyorsa tam anlamıyla profesyonel bir öğretmendir diyebilirim.

  • vakumlu  (09.08.12 23:38:39)
profesyonel oyuncu, para kazanıyor bu işten.

  • denlar  (09.08.12 23:41:16)
din kültürü ve ahlak bilgisi adı altında sadece islam dersi verecek bir müslüman din kültürü öğretmeninden daha tarafsız olacağını düşünüyorum.

  • stimpak  (09.08.12 23:42:55)
Bence öğrencileri için iyi değil.Teist olup da tarafsız olabilen bir sürü öğretmen var.Bütün dinleri anlatıyorlar.Tabii az bir kısmı böyle.Ayrıca, nereden bakarsanız bakın, işini sevmeyen biri olacak.

  • grgn  (09.08.12 23:46:05)
bizim öyle bi hocamız vardı ama devlet değil ve orta okuldu kendisinden baya guzel şeyler ogrendik dinden çok kultur ve felsefe yapıyordu.

  • eja  (09.08.12 23:51:48)
ateist olmasa da içkisi karısı kızı sigarası olan dincimiz vardı

  • mr fusion  (09.08.12 23:57:08)
din kültürü.. islamdır müslümanlıktır değil yani.. her seçeneğin eşit şekilde öğretilmesi gerektiği bir ders.. öğretmenin dininden bize ne ki?

  • cthy  (10.08.12 00:13:54)
(bkz: turan dursun)

  • neysene  (10.08.12 00:14:05)
"malum devir din devri"den sonrasını okumadım zaten birşey yokmuş
milleti oy vermeyi ibadet zannediyor onu da düzgün yapamıyor
din devri diye birşey yok kastın buysa hatta durum tam tersi
artık sana kim ne söyleyip din devri diye kandırdıysa çok etkisinde kalmışsın
  • Fakin idiyıts  (10.08.12 00:21:26 ~ 00:22:03)
fondip yaparken resimlerin medyaya sızmaması lazım tabii, örtmen böyle yaparsa cahil ne yapsın?

  • sifirdokuzucuolanvarmi  (10.08.12 00:23:18)
dersin adı tam olarak " Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi "
hatırladığım kadarıyla müfredat dünya tarihinnde gelmiş semavi dinlerden mezheplerden ve erdemli davranışlardan, iyi ahlaktan falan bahsediyodu.

Yani bunlar bilgi. ateist olmuş olsam bile bi öğrenci olarak insanlık tarihi hangi dinlere inanmış, inançları nasılmış diye merak ederdim ve o derse girmek isterdim. Dolayısıyla bi öğretmenin ateist olması din kültürü öğretmeni olmasına engel değildir.
  • adios panchos  (10.08.12 00:31:32)
ben yarı inançlı birisiyim fakat toplumda din şart dini bir kurallar bütünü gibi gör herkesin inançsız olduğunu bir toplumda ben yaşamak istemezdim yani o yüzden @vakumluya katılıyorum kendi inancını katmazsa sorun yok

  • Thunderbirds  (10.08.12 01:29:01)
@Fakin idiyıts arkadeşim kimsenin kandırıldığı yok, ben mevcut iktidarın güttüğü politikadan bahsediyorum, sene olmuş 2012, allah diyenler kazanıyor türkiye de. benim gibi kamunun içinde çalışan biri olsaydın daha iyi anlardın söylemek istediklerimi. onun için kimse bilmeden konuşmasın aman diyim

  • sifirdokuzucuolanvarmi  (10.08.12 07:33:44)