Chrome logosu neden böyle oldu? capsli

666kb.com

Görev çubuğundaki google çubuğum böyle oldu, düzelmiyor.

Açtığımda ''chorome varsayılan tarayıcı değil, olsun mu?'' dedi. Eee dedim zaten öyle yine de tamam.

Sonra böyle oldu.

Nedir?

www.sevenforums.com adresindeki (.bat) dosyasını masaüstünüze indirin, çift tıklayın ve açılan pencerede "Çalıştır / Run" butonuna basın ve devamındaki adımları takip ederek simge belleğinin yeniden yapılandırılmasını sağlayın, sonrasında düzelecektir.

  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (09.08.12 22:17:39)
@cok sey hakkinda az sey bilen adam

666kb.com

dostum dediğini yaptım böyle oldu :)
  • diskbudur  (09.08.12 22:24:48)
@diskbudur

Öyle olması gerekiyordu, sistemin simgeyi tanıdığını ancak önbelleğe atması için yeniden başlatılması gerektiğini işaret ediyor. Sisteminizi yeniden başlatın, düzelecektir. Sonucu yazın ki olmazsa başka çareler arayalım.
  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (09.08.12 22:28:51)
@cok sey hakkinda az sey bilen adam

yeniden başlattım. böyle yine. gerçi bir sorun teşkil etmezse kaladabilir böyle. gören başka bir şey kullanıyorum zannetsin :)
  • diskbudur  (09.08.12 22:30:29)
Başlat > Komut İstemi > Fare Sağ Tuş > Yönetici Olarak Aç

Açılan DOS ekranına sırasıyla aşağıdaki satırları yazın yahut buradan kopyalayıp yapıştırın. Her satırdan sonra ENTER'a basın ve sıradaki satırı yazın.

taskkill /IM explorer.exe /F
CD /d %userprofile%\AppData\Local
DEL IconCache.db /a
shutdown /r /f /t 00

Son satırı da yazıp ENTER'a bastıktan sonra bilgisayarınız otomatikman yeniden başlatılacaktır. Sonrasında simgeleri tekrar kontrol edin, büyük bir ihtimalle düzelecektir. Ancak hemen altta "mrmetal" rumuzlu yazarımızın verdiği yanıt da işinizi görecektir ancak bu sadece Google Chrome simgesini düzeltmekle alâkalıdır. Sisteminizde başka "kaybolan simge" problemleri varsa üstteki adımlar tamamını hallederek işinizi görecektir.
  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (09.08.12 22:41:16 ~ 22:57:08)
O simgenin üzerinde sağ tıkla açılan menüden bu programı görev çubuğundan ayır deyin. Sonra masaüsütündeki chrome kısayolunun üzerinde yine sağ tıkla özellikleri açın. Açılan pencerede simge değiştir deyin. Simge değiştir penceresinden uygun simgeyi seçin. Sonrası kaydet-tamam felan işte. Daha sonra kısayolu masaüstünden tekrar başlat çubuğuna sürükleyin.

  • mrmetal  (09.08.12 22:42:30)