Ağda sadece kendisi gören bilgisayar

Efendim daha önceden ağda diğerlerine bağlanan bilgisayar benim masama gelince bağlanmaz oldu hiçbir yere. windows commander'da arattığımda sadece kendisini görüyor bir de. isim filan arattığımda \\laskdjalsdjk şeklinde hiç görmüyor diğerlerini. acaba kablosuz bağlantıdan ötürü müdür dedim, kabloyla denedim yine olmadı.

nasıl olacak bu yahu?

not: biliyorum ağlarla alakalı bir çok soru var ama oldurun be :(

aynı isimle tanımlı başka bilgisayar oluşturmuş olmayasın?

  • alchoburn  (05.11.08 09:56:22)
ilk olarak öyleydi. çünkü bu bilgisayarın sahibi yeni bilgisayara aynı adı vermişti. ama dün isimleri değiştirdik hep.

  • teritori  (05.11.08 09:57:48)
1. çalışma grup isimleri bilgisayarlarda aynı olsun
2. paylaşımda bir şey yoksa windows explorer'da gözükmez.

internette sorun olmadığını varsayıyorum artık.
  • desdinova  (05.11.08 10:09:50)
@desdinova: 1)aynı isimler
2) paylaşımda da bir ton klasör var. misal şu an bunları yazdığım bilgisayar diğer bilgisayarlarla canavar gibi bağlanıyor birbirine.

bunda başka bir sorun var da anlayamadım ben.
  • teritori  (05.11.08 10:15:37)
Aynı ip'i alıp çakışıyor olmasınlar.
Ağya girmeyen pc ye worm girmiş olmasın, varsayılan ağ alt geçidi diğerleriyle aynı mı?

  • non descript  (05.11.08 11:40:30 ~ 12:01:24)
ag bilesenlerini, ethernet suruculerini, tcp/ip gibi gereklileri kaldirip tekrar yuklemeyi denediniz mi? cali$ma grubunu kontrol etmeyi de atlamamak gerek.

  • oligomer  (05.11.08 17:34:47)