kısa film için kamera, lens,boom

1000-1500 lira arasında bi bütçem var.
amatör kalitede gözükmücek kamera lens işbirliğine ihtiyacım var. üstüne bi de tripod ve boom öneriniz olursa müthiş olur.

filmekipmanlari.com

  • humanistyamyam  (08.08.12 09:09:57)
normalde dslr tavsiye edebilirdim ama o bütçeye zor..(2.el 550D falan olabilir 1200 TL civarına)
Hani tripod,boom girerse hiç olmaz. Slik'in 250 TL civarına iyi tripodları vardı.. Boom olayı ayrı bişey, en ucuz-kaliteli olabilecek boom Rode NTG 1, ki kendisi 400 küsür lira. Boompole alırsan o da 200-300 lira, bunu nereye takacağız? Ses kayıt cihazı Zoom H4N= yaklaşık 600 TL.

Çok daha ucuz çözümler için, Canon'un sd karta fullhd kaydeden kameraları var, 600 lira civarına satılıyor ve gayet başarılı.(ha, dslr'deki gibi sığ alan derinliği yapamazsın. Gece-az ışıkta ışık performansı da çok iyi olmayabilir ama olacak o kadar) Yanına da Rode Videomic(200TL) alınabilir(o kameraların mikrofon girişi var mı bilmiyorum, önce onu araştırmak lazım tabii.)
  • rodriguez2  (08.08.12 10:27:26)
kiralamak bu bütçeye uygun olabilir, 1500 lira desem, bir 7d, birkaç zoom lens (16-35mm, 50mm ve 70-200mm öneririm) tripod, bir de bum ve ses kayıtçısı kiralamak mümkün. ama ışık malzemesi olmadan kaliteli görünebilecek film çekmek zor iş. film çekmek bunları bulmaktan ibaret değil.

  • vital  (08.08.12 12:29:22)
@humanistyamyam eyvallah bakayım
@rodriguez2 eyvalla. 1000-1500 sadece kamera için tabi. söylediklerine araştıroyım. 550dyi daha önce de önerdiler hoşuma da gitti denedim ikinci el bulmaya çalışırım.
@vital eyvallah ama bir film için 1500 verebilecek bütçem yok maalesef
  • thenis  (09.08.12 01:52:17)