baş dönmesi

yaklaşık 1,5 hafta önce oyun oynarken birden başım dönmeye başladı öyle böyle değil, ayağa kalktğımda sendeliyordum. yaklaşk 1 saat sonra geçti. tansiyonum 12-8di. karnım toktu.

şimdi ani hareketlerimde; kalkarken, otururken, bir şeye odaklandıktan sonra etrafıma baktığımda, yattığımda başım dönüyor 30 saniye kadar.

sigortam olmadığı için doktora gidemiyorum. önemli bir şey midir?

not: 3 yıl önce panik atak vardı, 1 sene antidepresan kullandım sonra ilaçların beynimi erittiğini düşünerek bırakmıştım. tansiyonumu ölçen hemşire panik ataktan olduğunu söyledi ama pek inandırıcı bulmadım.

acile git.
15-20 lira alıyorlar.
röntgen gerekecek kesin.
ve bir kaç tahlil.
bi 100 lira gider gibi.
ama eksik etme bence.
Allah korusun arkadaş neyse.
  • HerifinBiri  (08.08.12 03:14:10)
vertigo hastalığını araştır istersen. orta kulakla ilgili problemin vardır belki ondandır ya da psikolojiktir.

  • strangerinhere  (08.08.12 03:20:25)
vertigo'ya baktım, ilk baş dönmesi olduğunda kulak içi kulaklık vardı kulağımda ve nerdeyse 2 saattir kulağımdaydı çok yüksek olmasa da yüksek sayılabilecek derece sesle call of duty oynuyordum (ayak sesi kasıyordum bi nevi)

  • alletroop  (08.08.12 03:26:36)
eğer bahsettiğin bilgisayar oyunu ise:

hiç bir sorunun yok rahat ol. bu çok sık rastlanan bir durum. game sickness diye aratırsan daha çok şey öğrenirsin. zamanla geçer. rahat ol.
  • mercyrium  (08.08.12 03:35:43)
bilgisayar oyunu ama nerdeyse 3 senedir sürekli oynarım, ilk kez öyle bir şey oldu oyunu bıraktım hala var, hatta şu an bile ara ara başım dönüyor

  • alletroop  (08.08.12 03:41:40)
tekrar söylüyorum rahat ol. 6 yaşımdan beri bilgisayar oyunu oynuyorum (hahahaaha evet çok komik) şaka değil. ama mesela half life 2 oynarken sarhoş gibi olmuştum. resmen kusacaktım. oluyor böyle şeyler. neden tam bilmiyorum. ama oluyor. takma kafana.

  • mercyrium  (08.08.12 03:53:00)