[]

Oldboy'un Finali ile ilgili (İzlemeyen okumasın, feci spoiler..)

.......................................
SPOILER DERYASI
.......................................

Şimdi bu adam psikanalist tutuyor, kedini hipnotize ettiriyor ya sonunda hatıralarını silmek için.. Psikanalist buna olaya başlamadan önce diyor ki: "bir şeyler ters gidebilir, yüzde yüz başarılı olacağız diye bir şey yok". Benim anladığım, hakikaten de başarısız oluyor, çünkü öz benliği ikiye ayırıyor kadın: Biri masum, olaylardan bihaber eski adam, biri de her şeyin farkında olan, acı çeken adam.. Ama camdaki yansımada odayı terk edenin masum eski adamın yansıması olduğunu görüyoruz. Demek ki adam, finalde o karlı mekanda kızı ona gelip sarıldığında, seni seviyorum dediğinde aslında hiçbir şeyi unutmuş değil. Öyle yaşayıp gidecekler.. Doğru mu anlamışım, yanlış mı acaba?

........SPOILER ÖTESİ.......

 
yok ya her şey yolunda gidiyodu benim hatırladığım.


  • dwight  (06.08.12 18:48:31) 
Ama yansımada arkasını dönüp giden, adamın eski hali? Yani daha hapsedilmeden önceki hali?


  • vercingetorix  (06.08.12 18:50:14) 
"enseste feciii göz kırpıyor" diyerek yanıt veriyorum bu soruna.


  • atmosphere  (06.08.12 19:32:28) 
kıza sarılırken her şeyin farkında gibi bir yüz ifadesi vardı.

ben öyle anladım.
  • historien  (06.08.12 21:20:12) 
@sinsasaj

ben de araya gireyim. iki filmi de beğenmiş biri olarak söyleyebilirim ki; oldboy, sinemasal olarak seul contre tous gibi bir filmle kıyaslanamaz. noe'nin filmi çok zayıf kalıyor oldboy'un yanında.
  • atmosphere  (07.08.12 09:48:36 ~ 09:48:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.