Canon a1

Dostlar aranızda Canon A1 kullanan varmıdır. Varsa makina hakkındaki düşüncelerini bi alayım. Fiyat gibi şeyler hakkında da yazabilirseniz çok daha güzel olur nerede bulabileceğim hakkında falan. Bi de evde karanlık oda kurmayı düşünüyorum. Zorluğu hakkında falan bilginiz varsa çokta mükemmel olur. şimdiden eyvallah.

makineyi ankara'da sıhhiye'de bulunan ankara pasajının içinde bir makineci var. onda bulursunuz. istanbul'da da hayyam'da kesin vardır.

kimyasallar çok pahalı ve açınca çok çabuk bozuluyor. az hazırlayayım bir kullanımlık falan da olmuyor sanırım. öyle 2-3 makara banyo edecekseniz hiç kalkışmayın derim.

yine de tecrübeli arkadaşlar da fikirlerini yazsınlar.
  • kibritsuyu  (06.08.12 17:56:51 ~ 17:57:42)
  • mercyrium  (06.08.12 18:48:28)
ben üniversitede karanlık oda dersi alırken canon ae1 almıştım, istersen aldığım fiyata satabilirim.
şu siteden de karanlık oda kurmanın masrafları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz ama 2. el bulacağınız şeyler olacağı için çok daha ucuza gelecektir.

  • kayranin kedisi  (06.08.12 21:52:38)
bir canon a1 kullanıcısı olarak cihazımdan memnunum ama nikon makinelere de yönelebilirsin. temiz bir canon a1 bulman zor olacaktır ben f1.4 lensiyle 300 liraya almıştım fakat bu lensle bu fiyata bulman çok zor. Zorluğu açısından otomatik modları var, alışana kadar işini görür. ama unutma ki analog fotoğrafta fotoğrafın iyi olması lense ve filme bağlıdır.

  • renkli hayalet  (07.11.13 20:34:48)