troller hakkında

şimdi bu troll dediğim adamlar cidden troll mü değil mi bilmiyorum. yani umarım trollerdir çünkü insanların böyle düşünebileceğini aklım almıyor. örneğin bu tarz adamlar

www.eksisozluk.com

geçenlerde de bütün alevilere söven bir entry vardı hatırlamıyorum şimdi. aklıma gelmeyen bir sürü entry var bu tarz.

bu adamlar neden yapıyor bunu? trollük mü sadece yoksa gerçek düşünceleri mi. neden toplumu bölmeye çalışıyorlar? ne geçecek ki ellerine nedir amaç yani? kutuplaşınca ne olacak? iyi bir şey mi aq taraf olup birbirimize girmemiz?

ikisi de troll gibi gelmedi bana. belki ilki..

  • esenbogan  (06.08.12 15:44:22)
Boş beleş tipler. İlgi olmasa uğraşmazlar. Hayatı boyunca yaptığı hiçbir şey ile ilgi uyandıramamış insanların çığlığıdır trollük. Şimdi gerçek olsa da, troll olsa da ilgi göstermem ben. Ne yazarsa yazsın beni ne ilgilendirir. Ama millet bunları görünce bir gaza geliyor, bir saldırıyor... Bunlara cevap verenin zaten bunlardan bir farkı yok. Hepsi troll.

  • bilan  (06.08.12 15:44:55)
gerçek hayatta kimsenin sallamadığı adamların sanal ortamda dikkat çekme çabası. ne kadar çok insan kendilerine küfür ederse o kadar ilgi gördüklerini düşünüp tatmin oluyorlar. trollluk yapan adamların tiplerine bakacak olursak da ne kadar ezik durdukları aşikar.

  • ozmania  (06.08.12 15:45:41)
bu bir dikkat çekme çabası, evet. ancak kişilerin kendilerine dikkat çekme çabasından çok, görülmek istenmeyen, insanların göz ardı ettiği ancak memlekette bulunan düşüncelere dikkat çekme çabası. tabii bunu bilinçli olarak yapan kişilere troll deniyor. diğerleri ise benim gözümde boş beleş adamlar.

  • klassno  (06.08.12 15:50:22)
diyelim ki bunlar troll ama bu tip insanlar maalesef sokakta da yaşıyorlar. sayıları da az değil hem. bu tip insanların amacı kutuplaştırmak değil. özgürlük, saygı adı altında farklılıkları hiçe saymak, yok etmek.

  • uykusuz her gece  (06.08.12 16:29:00)