laptop tavsiyesi

bilgisayari bol bol metin yazmak, her daim muzik dinlemek, chrome ve firefoxu pdflerle alabildigince sekmeyle kullanmak gibi asgari seylerle ugrasan, mumkun oldugunca cok film izleyen, bunun disinda bugune kadar oynadigi en komplex oyun quake in online versiyonu ve the sims 3 ile warcraft olan benim emektar hp dv9700 umu yenileme kararimla cidden tavsiyeye ihtiyacim var, cunku kendi basima dogru durust bir sey secmem imkansizlasti.

istedigim sey, ergonometrisi iyi olsun, ozellikle klavyeyi kullanmasi cok rahat olmali, alet hassas, narin olmasin, bozulmasin, cokmesin, performansi da takilip yavaslayacak gibi olmayacak kadar yuksek olsun. ne bileyim bir 4 sene gitsin gidebiliyorsa.

butcem de 750 euro,mac leri uzaktan sevmek asklarin en guzeli. makineyi almanyadan alicam. su ana kadar dusunduklerim dell inspiron 15r 5520, Aspire V5-571G, aspire timelinexden bir sey (fiyatlari tutuyor).

mesela gaza gelip en az 2,4 ghz olsun, intel core i5 olsun dedim, i3 leri direkt eledim. ama benim gibi gamer olmayan biri icin gerekli mi bu hamle bilemiyorum.

uzun oldu biraz farkindayim ama kisaltamadim. cok cok tesekkurler simdien!

samsung al o zaman. i3'ler de yeter sana oyun oynamıyorsun o ki ama fantazi olsun diye i5 de alınabilir, zevk işi. benim emektar r522 çatır çutur çalışıyor, ne eksiği var ne bir şey. yaptıklarımız da aynı seninle. hiç kasma ondan. samsung hem daha ucuz, hem sony-toshiba kalitesi var, hem de parasına gerçekten değiyor.

  • cagdas donem kuramcisi  (06.08.12 03:13:21)
asus'da chocolate klavye diye bir şey vardı. hala onunla üretilen bilgisayar var mı bilmiyorum ama çok olmadı zaten. zaten tasarım ödüllüdür kendisi. mutlaka dene derim.

  • behzatc.  (06.08.12 07:14:51)