spor salonunda yapılan kardiyo ile sokakta yapılan arasındaki fark?

çıkıp dışarda yürüyüp koşma ile normal bisiklete binme daha mı etkisizdir?
tempoyu daha iyi ayarlıyor tabi aletlerle yapmak tabi..

ama çok farkı var mıdır kilo vermede? spor salonunda 1 hafta verdiğimiz kiloyu bu şekilde 2 haftada falan mı veririz aynı düzende yapsak?

Açık havada yaptıgın egzersizlerde daha fazla kalori harcarsın. Bunun nedenleri arasında dışarıdaki arazinin tamamen düz olmaması, hava akımları vs...

  • ilkdefa  (05.08.12 21:01:01)
hiçbir şey güneş batmaya yakın açık havada yaptığın kardio kadar iyi olamaz.çünkü ihtiyacın olan iyonları havadan alıyosun.

  • aşksız prens  (05.08.12 22:51:55)
@want2die
çaban gözümden kaçmıyor bu benim bir cavabıma yaptığın ikinci referen.senden ziyade direk soruyla muhattap olmaya çalışıyorum.soruda da bi şehir belirtilmemiş.hangisi daha faydalı demiş ben de faydalı olanı bildiğim kadarıyla yazmaya çalışmışım.seninle yüz göz olmasam olur gibime geliyor.buna saygı duy.

  • aşksız prens  (05.08.12 23:33:33)