evde uygulanacak egzersiz programi? p90, insanity falan...

28 yasinda bir erkegim. son 2-3 ayda diyet ve hafif sporla 9 kilo verdim. bmi 25
irilesmek gibi bir amacim yok asla ama daha hafif ve fit olmak istiyorum. spor salonuna vaktim olmadigi icin evde spor yapmaya calisiyorum ama bilincsiz, programsiz yaptigim icin haliyle hic bir ise yaramiyor. bu yuzden evde uygulayabilecegim bir egzersiz programi ariyorum.

p90x, insanity gibi seyleri goruyorum ama bana uygun mudur, sakatlik riski var midir, daha insani alternatifleri nelerdir merak ediyorum. tecrubesi olanlar yardimci olabilir mi?

ozetle aradigim ozellikler sunlar;

1. birebir takip edebilecegim bir programi olsun. haftalik aylik neyse
2. hem cardio hem de kas ezgersizleri icersin
3. sonunda belimi bacagimi falan sakatlamiyim.

tesekkurler simdiden.

bende rejim ve spor ile 3 ayda 12 kilo verdim. ramazandan sonra tekrar karin kaslari ve ust vucudu biraz daha kaslandirmak icin baslamayi planliyorum. karin bolgesi icin 8 mins abs workout diye bir program buldum. guzel geldi bana bununla baslayacagim. ayni adamlarin ust vucut icin de videolari var. p90 ve insanity guzel gozukuo ama o kadar caliscak vaktim ya da gucum yok simdilik.
www.youtube.com

  • crucio  (05.08.12 17:35:26)
insanity sadece kendi vücudunla yapıyorsun. ben 5.gündeyim iyi gibi gidiyor. çok zorluyor ama. program günü gününe hangi egzersizleri yapacağında bir takvimi var. fit test i var. onu not edip 15 günde bir gelişimini bakıyorsun. tavsiye ederim. eğer kalp,damar, akciğer, kas,eklem sorunların yoksa

  • uykusuz her gece  (05.08.12 18:07:51)