siz olsanız gider misiniz?

istanbul'da yaşıyorum özel sektörde çalışıyorum ve işimden nefret ediyorum (ciddi anlamda), öyp yi kazandım zaten akademisyen olmak istiyordum iyi de oldu çok da güzel oldu fakat üniversite kendi bünyesinde yüksek yaptıracak kesin gibi bir şey ve ben gitmek istemiyorum, istanbul'da yapacaklarım vardı benim bir sürü şeyler vardı 3 gün sonra kursa yazılcaktım la ben :(( ama bi daha da olmayacak bir şey siz olsanız napardınız gider miydiniz kendinizi benim yerime koyun?

öte yandan burda sevgilim vs. yok, çok fazla eşim dostum da yok tamamen bir şehire bağlılık söz konusu, bir de boğaziçi üniversitesinde yüksek yapmayı çok istiyordum ölecektim falan uğraşıyordum da işte o olmadan bu oldu, yüksek lisansı normal şekilde yaparsam da başka bir iş arayıp çalışmam lazım yine bu işte kalmasam dahi, ki bulabilir miyim? kışa doğru bulurum büyük ihtimalle. cevaplar için çok teşekkür ederim.

Kalsanız ve BÜ için uğraşsanız daha iyi sanki dediklerinize göre ama karar sizin sonuçta.İyi düşünmek lazım.

  • grgn  (03.08.12 22:18:22)
bölümün zor iş bulunan bir bölümse bence git.

  • zola  (03.08.12 22:18:59)
inşaat mühendisiyim. bu arada bahsi geçen şehir memleketim oluyor, anne baba bütün akrabalar orda yaşamakta, istanbul'da aldığım maaşla geçinemiyorum hala babamdan para alıyorum bunları da düşünün pls. of yahu :(

  • beni taniyan yok bu sehirde  (03.08.12 22:19:30 ~ 22:21:15)
o zaman gitme :D

  • zola  (03.08.12 22:20:42)
Şehre bağlılık diyorsunuz, onun dışında mantıklı bir sebep görünmüyor zaten durmanız için.Öyle dediğiniz için kalın dedim, kopabiliyorsanız gidin.

  • grgn  (03.08.12 22:24:42)
gideceğin yer neresi ?

  • zola  (03.08.12 22:36:03)
ben olsam bu şartlar altında giderdim.

  • yule  (03.08.12 22:36:18)
saçma sapan yorumların gazına gelip istanbulda durma, geçinemiyosan dön ailenin yanına, bi gün başka bi iş olanağı çıkar gelirsin. bu aç karınla boğazı izleyen tipler yüzünden şehir dolup taştı zaten.

  • yuto  (03.08.12 22:38:50 ~ 22:40:32)
ailenin maddi durumu yoksa git kesinlikle. para biriktirip doğru dürüst gezersin.

  • nevrotik  (03.08.12 22:57:27)
@nevrotik maddi durum iyi sorun yok.

  • beni taniyan yok bu sehirde  (03.08.12 23:03:30)
o zaman onlardan para almayı sorun etmiyorsan gitme, kal İstanbul'da, takıl ne güzel :D

  • nevrotik  (03.08.12 23:16:12)
hayır gitmem

  • merena  (04.08.12 01:29:21)