Monitör fiyatları/ tavsiye ??

En başında Full Hd/Dvi özellikli 21" veya üzeri hangi monitörü önerirsiniz ?
verebileceğim fiyat aralığı 250-350tl olarak önerirseniz güzel olur.Var mıdır ben şunu kullandım ya da bundan memnunum diyerek önerebileceğiniz birşeyler ??

Ps: Deli gibi oyun oynayan birisiyim ve güzel sanatlarda okuyorum,alacağım monitörü oyun ve grafik/çizim vs için kullanıcam.

bütçeyi 150 lira civarında artırırsan asus'un ml serisi var on numara. hem oyun hem çizim için.

  • zombie0  (03.08.12 03:47:05)
Bütçeyi 150tl daha arttırmam 2 ay aç kalmam anlamına geliyor ama,öğrencilik zor :D Teşekkür ederim yine de tavsiye için =)

Başkaa ??
  • yqzkrttpli  (03.08.12 03:50:26)
O fiyat aralığında hdmi+dvi'lı çok fazla model yok.

HP 2211x 21.5" Wide LED LCD (LV916AA)
olabilir. Bimekste 325 lira.
  • carpenoctem  (03.08.12 04:06:22)
Şunları da buldum ama emin değilim hangisini alsam ?

www.hepsiburada.com
  • yqzkrttpli  (03.08.12 04:51:37 ~ 05:01:09)
Acer'ın S232HLABID modelini kullanıyorum çok memnunum.Donanımhaberde detaylı inceleme ve kullanıcı yorumlarına bakabilirsin.

  • Abraxass  (03.08.12 05:05:24)
@Abraxass
Acer dikkatimi çekti evet güzele benziyor,özellikleri de tatmin edici,ayrıca hem 23" hemde fiyatı uygun =) Sanırım bunu alacağım evet.Teşekkürler =)

  • yqzkrttpli  (03.08.12 13:39:11)
350'yi geçmesin diyordunuz. 2 ay aç kalmayı göze aldıysanız farklı önerilerde de bulunabiliriz. :)

Mesela tv özellikli Saba'ya da bakın derim. Full hd led. 5ms. Samsung panel. Ben kullanıyorum çok memnunum. Sadece monitör özellikleri bile dah afazla para eder. Eh tv olarak kullanmak ya da usb'den film izlemek gibi özellikleri de yanında hediyesi gibi oluyor. 23" ve yakın fiyatlı.
  • carpenoctem  (03.08.12 16:20:33)
@carpenoctem
Zaten o fiyat aralığını verirken bi ay aç kalmayı göze alarak verdim :D
350nin üstüne 50tl daha ıkına sıkıla koyarım ama 150tl gibi bi fark koyamam yani ondan bahsediyordum =) Ama sizin önerinizi de dikkata alacağım =)
ben Abraxas'ın önerisinin bi düşük modelini buldum 360 gibi bi fiyata onu düşünüyordum bahsettiğim tüm özellikler olmasada
www.hepsiburada.com
çünkü onun bahsettiği model de bütçemi aşıyor :D
ticaretimiz.com
  • yqzkrttpli  (03.08.12 16:35:13 ~ 16:37:44)
Son gönderdiğiniz model dvi-hdmi içermiyor. VGA'lı bir monitöre para vermenizi önermem. Gerekirse biraz bekleyin ve dvi'lı bir model alın. Yazıktır paranıza.

dediğim ürün (saba) sık sık kampanya ile 440 lira civarına iniyor. Kampanya takip ederken 3-5 de kenara atarsanız bence güzel bir tercih olur.

Yok hemen ve bu bütçeyle alacağım derseniz de gerekirse ekran boyutunu vs düşürün ama asla vga almayın.
  • carpenoctem  (03.08.12 16:59:58)
Evet söylediğiniz mantıklı,öyle yapayım o zmn.Fakat şu VGA olayı nedir çözemedim pek dezavantajı nedir ki onun ?
Ya benim istediğim oyun oynarken zevk alabileceğim,çizimlerimde kolaylık sağlayacak + playstation falan bağlayabileceğim bir şey ...

  • yqzkrttpli  (03.08.12 20:28:52)
vga eski analog bağlantıdır. net bir görüntü alamazsınız. daima hafif gölgeli, hafif puslu bir görüntü olur. Eh hdmi cihazları bağlayamayacak olmanız da bir diğer dez avantajı, çünkü kendi içinde dijital sinyalleri çözebilme kapasitesi yoktur. Özellikle çizim yapacaksanız vga monitör yüzünden gözlerinizi bozarsınız bir süre sonra. Net, titremeyen görüntü için dvi-hdmi bağlantının mutlaka olması gerekli. Monitör üreticileri tüketicilerin bilinçsizliğini kullanıyor ve halen vga monitörleri piyasaya sürüyor ve ciddi oranda satıyorlar. 2012 yılında vga monitör almak akıllı işi değil. Yani led olmuş 2 ms olmuş cart olmuş curt olmuş, eğer o monitörde bağlantı vga ise hepsini çöpe atın çünkü düzgün bir görüntü elde edemeyeceksiniz.

  • carpenoctem  (03.08.12 20:33:27)
Bu bilgilendirme için cidden çok teşekkür ederim,bu konuda hiçbi fikrim yoktu gerçekten,gidip kuzu kuzu alacaktım,iyi oldu öğrendiğim =)

Hdmi+dvi özelliğini mutlaka aramalıyım.Bazı monitör özelliklerinin yanında analog yazıyor,onlardan sakınmalıyım yani..
  • yqzkrttpli  (03.08.12 21:40:42 ~ 21:42:12)
Aynen öyle Analog yazandan VGA yazandan uzak durun. En azından Dvi girişi tercihen yanında hdmi girişi arayabilirsiniz ek cihaz bağlama adına.

  • carpenoctem  (03.08.12 22:47:41)