laptoplardaki ideal sıcaklıklar nelerdir?

beklemedeyken, yani oyun fln oynarken değil de masaüstünde arkada 1-2 basit program çalışırken fln ekran kartı, hdd, anakart, işlemci sıcaklıkları ortalama kaç olmalı?

Islemcinize, harddiskinizin SSD olup olmamasina, ekran kartinizin harici olup olmamasina gore degisir o. Laptop'in bilesenlerine bagli.

Benim makine ortalama 35 derece ama su an eger bir rakam vermek gerekirse (islemci 50 derece).
  • crown  (02.08.12 21:02:44)
speedfan yükleyin. oradan sıcaklıklara bakın. eğer sıcaklığın yanında alev işareti varsa fazladır.

  • vincent emilio  (02.08.12 21:06:17)
@crown yok ssd değil normal hddlerden var, işlemci de i3. ortalama bi laptop işte.
@vincent speccy kullanıyorum orada sarı renkte gözüküyor normal gibi.

soruyu sormamın sebebi oyunlarda konfigürasyon yetse bile kısa sürede ölüyor pc 80-85 lere fln çıkıyor öyle diyeyim.
  • xenophobe  (02.08.12 21:15:15)
@hamsi 5-10 dk arasında başlıyor, ilk aldığımda böyle değildi. cod mw2 bitirdim gta 4 bitirdim pes 12 de bi kaç lig bitirdim. şimdi pes 12 de maç açtığımda ikinci yarının başında saçmalamaya başlıyor.

  • xenophobe  (02.08.12 22:09:33)
tanıdığın oto yıkamacı yada hava kompresörü olan dükkan varsa götür bilgisayarını kapalı haldeyken fanına sağına soluna hava tut sonra yine orada sanayi tipi elektrik süpürgeleri oluyor onla fanı sağını solunu güzelcene çek hatta abartıp tuşların arasındaki ekmek kırıntılarını kılları saçları falan da çek :) nerden bulacam bunları bulamam olm dersen benzinliğe git götür laptopını da orada makineler var 1 tl ile çalışıyor dediğim gibi hava tut fanına kapalıyken bilgisayarın ilk günkü gibi olacak :) yaptım oldu. tabi laptopı söküp adam akıllı içini de temizleyebilirsin ama benim laptopın garantiden çıkmasın diye içini açamadım. daha ilerki versiyonlarında termal macun yenilemesi yaparsan daha 2-3 sene ekmeğini yersin laptopın. geçmiş olsun.

  • fibrinojeni alinmis kan plazmasi  (02.08.12 22:23:33)