yeni başlayanlar için android

selam,
Galaxy Ace 2 aldım ve bu benim ilk akıllı telefonum. Android hakkında hiçbir şey bilmiyorum.
Şu uygulama iyidir, şunlar olmadan telefon demem dediğiniz uygulamalar nelerdir ?
neler iyidir, nereleri okumam lazım iyi bir android kullanıcısı olmam için.
rom nedir root nedir bilmeyen birisinden söz ediyoruz.

teşekkür ederim.

bir ara 100 küsür uygulamam vardı, çoğu çok sık lazım olmadığı için es geçiyorum ve bikaçını yazıyorum:

flash player
download all files (android'de indirilmesi engelli bazı dosyaları indiriyor)
call blocker (arayanı/mesaj atanı engellemeye, otomatik mesaj göndermeye falan yarıyor)
ekşin (ekşi sözlük için resmi olmayan uygulama)
facebook, foursquare üyeliğiniz varsa onlar. (bir de facebook messenger var)
twitter kullanıyorsanız tweetcaster uygulaması.
google reader kullanıyorsanız onun da uygulaması.
dropbox kullanıyorsanız onun da uygulaması.
kamil koç, mobil tren.
smart applock (istediğiniz uygulamalara şifre koyabilirsiniz.)
the weather channel (hava durumu)
tureng
bump (telefon tokuşturarak dosya gönderme)
dolphin tarayıcı
whatsapp artık olmazsa olmaz.
viber de whatsapp'in konuşmalısı.
astro file manager (toplu dosya kopyalama falan yapabilen, .rar mar açabilen dosya yöneticisi)
juice defender ultimate (paralı ama crackli versiyonu çeşitli sitelerde mevcut. pili tasarruflu kullanmaya, internete belirli aralıklarla otomatik girip çıkmaya yarıyor)

www.eksisozluk.com

google play store'dan dosya indirirken yorumlara ve puanlara da bakın. bazı uygulamalar çok gereksiz olabiliyor.

rom işletim sistemi gibi bir şey. stock rom denen şey telefonun resmi sistemi, custom rom denen şey de senin benim gibi insanların yazdığı sistemler. yeni rom yükleyebilmek için telefonun root edilmesi gerekli. root da windows'taki admin yetkisinin verilmesi gibi bir şey oluyor.
  • sanal uyku  (02.08.12 19:26:41)
eyvallah üstad hem senin dediklerini hem de sözlükteki başlığı irdeleyeceğim.
ek olarak ben bunları yükle dediğimde, hafıza kartına mı yükleyecek yoksa telefon hafızasına mı ?

  • baris daima  (03.08.12 00:19:19)
telefon hafızası olması lazım. denemedim ama google'da "android sd karta yükleme" diye aratarak, harici karta yükleyebilirsiniz diye düşünüyorum.

  • sanal uyku  (03.08.12 07:48:19)
(bkz: #39253944)

  • seytan ayrintida gizlidir  (27.12.13 13:41:53)