kıkırdak piercingi

merhaba arkadaşlar,

az önce kıkırdak piercingi yapırdım.. tam olarak şu :

sixthseal.com

deneyimelriniz nedir? ne kadar sürede iyileşir ne yapmamalı? ne yapmalı?
şuan pek el değimior gibi :D

tesekkur ederim..

naptın sen ya hayatının en büyük hatalarından birini yapmışsın :) aylarca uyuyamadım ben onun acısından. şuan hatta önündeki uzun süreler el değmicek zaten. kıyafetlerini giyip çıkarırken, duş alırken, saçını başını toplarken dikkat et. meretin öyle bi acısı var ki dokunursun saatlerce sızlar. şu kulak delerken kullandıkları spreyler varya bir nebze olsun iyi geliyodu bana deneyebilirsin. kolay gelsin:)

  • karaüzümhabbesi  (02.08.12 14:35:24)
bir de küçücük küpe de değil kocaman bişi var şimdi =)

aman cok acırsa çıkarırım diyorum ama kalmasını da istiyorum tabi..
aylarca uyuyamadın mı =/
  • omonia  (02.08.12 14:40:46)
o küpeyi çıkarması başka dert vallahi. gerçi bünyeden bünyeye değişir belki ama benimki çok ağrımıştı yaptırdığıma pişman olmuştum ama yiğitliğe yoğurt sürdürmemek için de çıkartmamıştım. yanlışlıkla üstüne falan yatıyordum bazen o acıdan sonra kolaysa uyu.

  • karaüzümhabbesi  (02.08.12 14:43:12)
kişiden kişiye değişiyor. ben hiçbir şey yapmadım. acı falan da çekmedim. 2 tane var üst üste. iltihaplanmazsa 1 hafta 10 güne ağrısı sızısı da kalmaz.

  • orange coffee  (02.08.12 14:44:23)
diyelim mikrop kaptı iltihaplandı o zman ne yapmak gerekiyor?

  • omonia  (02.08.12 14:52:57)
Takma kafana acısı aylarca sürer ama iyidir piercing..Benim de sol kulağımda 6 tane var bunların 3 ü kıkırdakta ve bi 4. yü düşünüyorum..Üstüne çok fazla yatma hangi kulaktaysa ilk başlarda geceleri uykunu bölecek acısı ama daha sonra alışacaksın.Öyle çok korkulacak bişey değil yani.Mümkün olduğunca temiz tutmaya bak yeter.Duş alırken falan saçını yıkarken arada orayı da şampuanla kendi içinde ileri geri hareket ettir ki kurumasın.Ara sıra çapaklanma yapıcak duşta temizlersin onu da dediğim gibi...
Alışınca bi ikinciyi üçüncüyü de isticeksin eminim.Tattoo ve piercing gibi şeyler bağımlılık yapıyor adamda :D

  • yqzkrttpli  (02.08.12 14:53:20 ~ 15:10:50)
  • yqzkrttpli  (02.08.12 14:55:51 ~ 15:14:08)
6 tane mi? 3 ü de kıkırdakta mı?

nasıl dayanıyorsun ya??
  • omonia  (02.08.12 14:58:59)
Kulak sağlıklı bi biçimde 11 kez deldirilebilir zaten,dediğim gibi kıkırdağa bi tane daha düşünüyorum alışıyorsun zamanla bağımlılık yapıyor :D
Öyle bir şeyki hani bi parçan haline geliyor onlar senin çok normalmiş gibi olmazsa eksiklik hissediyorsun.Birde bu tarz şeyleri birbirine yakın tarihlerde yaptırırsan hepsinin acısını birden çekiyorsun,kurtuluyorsun sonra :D

  • yqzkrttpli  (02.08.12 15:03:06 ~ 15:11:50)
çok kurcalama, küpe gibi çevirmeye falan kalkma. kıkırdak olduğundan iyileşmesi uzun sürer. belki dettol tarzı yara spreylerinden alıp bir süre sabah akşam silebilirsin nazikçe etrafını. iltihap kaparsa o zaman düşünürüz ne yapacağını şimdilik temiz tutmaya bak.

  • merena  (02.08.12 15:06:46)