Çok şey anlatan fotoğraf

Sabah sabah şu fotoğrafa denk geldim düşünceler aldı beni; arkada zevkten dilini çıkarmış kafasına da gözlüğü yatırmış tip, elinde makinalı tüfek; önünde teslim olmuş ağzu burnu kanlar içinde ve sinmiş esir. En arkada sağdaki kameraya çekiyor, en soldakinde de iyi mi ha iyi mi bakışı.

Bu önde götürülenin suçu günahı neydi bilmiyorum da, reva mı la böyle?!

kafasına silah dayanan adamın düşüncelerini paylaşıyorsanız; reva değildir, insanlık değildir, hayvanlıktır.

silah dayayanın düşüncelerini paylaşıyorsanız; revadır, az biledir, öldürülmediğine dua etsindir.

iki düşünceye de katılmıyor ancak yine de yapılanın insanlık dışı olduğunu düşünüyorsanız; başkalarına göre sizin yaptığınız naifliktir, gerçeklerden kaçmak, onlarla yüzleşememektir.

iki düşünceye de katılmıyor ancak yapılanın da şartlara göre olması gerektiğini düşünüyorsanız; başkalarına göre gerçekçisinizdir, dünyayı doğru anlıyorsunuzdur, kimi zaman böyle şeylerin olmasını normal karşılamak gerekmektedir, hem insanlık tarihi zaten hep bunlarla dolu değil midir...
  • demcan  (02.08.12 08:55:37)
aynı fotoğrafa bende takıldım açıkçası. bu adamlar ne için savaştıklarını biliyorlar mı acaba? yada işin sonunda ne olacağını?

o dilini çıkaran p.evengleri bilmiyorum ama onun eline silah verenin baya bir keyiflendiği kesin şu durumdan.

savaşta kazanan yoktur herkes kaybeder bence.
  • angelofdeath  (02.08.12 09:19:59)
iste bu yuzden tayyip, sozlukcu, amerikan, rus gibi bu savasta taraf tutanlardan nefret ediyorum. iki tarafta insanliga dair umutlarin tukenmesinden baska bir boka hizmet etmeyen vahsiler surusu. ozgurluk, demokrasi, temel haklar vs..hikaye.

  • keltikfrost  (02.08.12 09:40:39)
savaş ortamında hırsız ve tecavüzcüysen, başna gelecek bu.

  • nezaretten taharet  (02.08.12 15:06:53)