Üsküdar veya Kadıköy'den Sabancı Müzesine, oradan da Ali Sami Yen'e gidiş?

Nasıl olur? Yarın için konuşuyorum.

Önce vapurla Kabataş'a geçin. Kabataş'tan 22 ve 25 nolu ve bunların harf kombinasyonlarından oluşan kodlara sahip tüm hatlar Sabancı Müzesi'nin önünden geçiyor. Yani Sarıyer, İstinye tarafına giden herhangi bir otobüse binebilirsiniz. Baltalimanı durağında ya da bir sonraki durakta inebilirsiniz otobüsten. Dönüşte de aynı şekilde Kabataş'a gelip finüküler ile Taksim'e oradan da metro ile Samiyen'e gidebilirsiniz. Ya da Levent otobüsü ile Levent'ten metro ile M.köy'e geçebilirsiniz. Ki sanırım ikinci yol daha kısa sürer.

  • uzunbinik  (01.11.08 22:19:37)
sabancı müzesinden yakın görünüyor sami yen. oradan taksi kaç para tutar acaba?

  • teritori  (01.11.08 23:15:46)
deniz otobuslerine baktım sanırım yarın pazar diye çalışmıyorlar yoksa direk kadıkoyden istinyeye gidebiliyorsunuz sabancının onunde de inerdiniz. yarın pazar sahilde trafik manyak olur büyük ihtimalle o yüzden en azından beşiktaşa geçin motorla uskudardan ordan da sarıyere giden her hangi bir otobuse binin donuşte taksi 20 milyon fln yazar alisamiyene taa ordan trafik de varsa. sanırım yetişmek zorunda falan kalırsam diye soruyorsunuz. ama bi kısa yol var taksiye baltalimanından sağa sapıp armutluya cıkmasını ordan sonra da "yeniyol"a yani leventin arkasındaki yeniyola cıkmasını isticeksiniz yeni yoldan da hemen ali sami yenin oraya 5 dakikada varırsınız o daha ucuz tutabilir.

  • random blonde  (01.11.08 23:38:00)
ben aslında beşiktaştan bile sahil yoluna girmeyi onermem ya beşiktaştan ulusa kaçıp yukarı barbarostan en azından o donuş yolu dediğin armutlu yolundan baltalimanına gitseniz cok daha hayırlı olur. beşiktaştan istinyeye 3 saat trafikte sıkıştıgımı biliyorum cunku abartmış olmiim yarın trafik ne olur bilinmez ama taksiye bayılıp çin işkencesi çekmemeyi yeğlerim.

  • random blonde  (01.11.08 23:43:34)
gitmiyorum arkadaş lanet olsun dali'sine ya!

  • teritori  (02.11.08 01:37:32)
eheh ya haftaiçi bi gün deneyin direk istinyeye deniz otobusu var tarifelerine bakabilirsiniz. hatta bir diğer büsle de geri dönersin super olur. daliye git git süper gala yana geliyor insan =)

  • random blonde  (02.11.08 03:47:28)