tıbbi bölümler

arkadaşlar şu bölümler hakkında bilgisi olan var mı? nasıl bir sıralama mantıklı olur, iş bulma açısından? okuyan veya tanıdığı olan?

* tıbbi görüntüleme teknikleri
* tıbbi laboratuvar teknikleri
* tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik
* patoloji laboratuvar teknikleri
* biyomedikal cihaz teknolojisi
* ilk ve acil yardım

ygs2 puan 270.

biyomedikalci olarak ondan uzak dur . laboratuvar, att, radyoloji işsiz kalmazsın sekreterliği boşver. radyoloji sıkıntılı ama erken emeklilik aldığın doza göre izin bonus olarak kanser riski mevcut

  • mr fusion  (01.08.12 21:15:43)
kanser riski mevcut da daha dün bizim hastanenin röntgencisiyle sohbet ederken kendisi söyledi kanser olan radyolog görmedim ben diye

patolojide atanamazsın

görüntüleme-lab'da biraz zor atanma şansı ama atanırsan rahatsın

biyomedikalden uzak dur

ilk ve acil yardım aka paramediklik, 1 gün 24 saat merkezde/ambulansta kalıp 3 gün izinli olduğun bi meslek, kpss'den 20 puanla bile atanan var, rahat ama ne bileyim bu aralar çok revaçta olan bi meslek, şu 5 yıl boyunca mezun/iş oranı açısından sıkıntı olmaz çünkü ambulanslardan doktorlar çekildi tamamen paramediklere bırakıldı yani daha fazla ihtiyaç var, ama 5 yıl sonra paramedikler de atanamamaya başlıcak öyle kolay kolay

ha atanamıcak olması işsiz kalacağı anlamına gelmiyo özel sektörde hayli hayli iş bulur ama canına okurlar
  • nolmus yani  (01.08.12 21:29:29)
Bu bölümlerin neredeyse tamamına meslek liseleri sınavsız geçişle giriyor ve kontenjanları dolduruyor. Eğer sınavsız geçiş hakkın yoksa sınavsız geçişle dolmayan ve YGS ile öğrenci alan bölümlere bakmak gerekiyor. Bunları iyice analiz edin, yanlış tercih yapmayın.

  • hayattan sikilan adam  (01.08.12 23:35:30)