öss barajının düşürülmesi

böyle bir şey varmış gündemde. işin aslı nedir ne değildir ben de tam bilmiyorum. vakıf üniversitelerinde boş yerler kalmış.

tamam sistemi eleştiriyoruz ama, öğrenciler de birkaç soru yapıp barajı geçiversinler bir zahmet, değil mi? hiçbir şey mi öğrenmemişler? liseden mezun olamamaları mı lazımdı acaba?

(ekstra soru: bir üniversite öğrencisi ayrı yazılan de'nin ne zaman ayrı yazılacağını nasıl bilemez, insaf)

çok yüksek sankide düşürecekler:)

  • geberix  (01.08.12 19:48:27)
www.osym.gov.tr

ösym nin açıklamasına göre bi değişiklik olmayacak
  • azeriturku  (01.08.12 19:52:06)
@cosmicstring bir üniversite hocası hayatı boyunca yabancı dilde eğitim görmüş olsa bile, eğer bir türk üniversitesinde ders veriyorsa bunu bilmeli, bence. aksini düşünemiyorum.

@geberix birinci soruya cevap verirken ikinci soruya ironili cevap vermiş :)
  • kanepeee  (01.08.12 19:52:52)
@kanepeee haha ilk önce anlayamadım ama isteyerek yazmadım:) ayrıca üniversite öğrencisi değilim:)

  • geberix  (01.08.12 20:28:37)
Kontenjanlar boş kalabilirmiş ve vakıf üniversiteleri iflaz edebilirmiş! Bu ifade vakıf üniversiteleri birliği başkanından... Sözde kâr amacı gütmeyen kurumlar bunlar.

Ve "Her üniversite mezunu iş bulacak diye bir kaide yok" deyip her ile üniversite açmakla övünen bir Başbakanımız! var.

"Üniversite kapısında bekleyen çocuklarımız var" (Son dönem Devletlulardan birine ait söz. Kontenjan arttırımı ve yeni üniversitelerin açılma gerekçesi olarak edilmiş) gerekçesiyle açıp, kadroları bir güzel yandaşlarla doldurup; işsiz gezen çocuklara: "Ne işi?" demek...

Hele bir gidin de, bitirin de, olmadı kölelik yaparsınız üç otuz paraya...
  • ahmetdursun  (02.08.12 00:05:45)