sinüzit ameliyatı

Üç farklı doktor, üç farklı antibiyotik verdi. hiç bi işe yaramadı.

nefes alırken sanki zorla çekiyorum havayı. tıkalı-tıkasız arası bir şey. nefes alırken havayı genzimde hissetmeyeli yıllar oldu.

zor mudur bu ameliyat, sigorta karşılar mı, karar nasıl alınır?

sinüzit için antibiyotik tedavisi kür halinde olmalıdır, en az üç kür uygulanmalıdır. Eğer üç farklı doktor üç farklı içerikte antibiyotik tedavisini kür halinde uyguladı ve başarısız olunduysa, ameliyattan başka çare görünmüyor demektir. Ameliyat zor değil, ancak bölge riskli bölge olduğu için çok ehil ellerde yapılmalı.Ameliyat, lokal anestesi altında endoskopik olarak yapılıyor. Doktorunuz ameliyata gerek gördükten sonra sigortanız masrafları karşılayacaktır elbette.

Önerim, aşağıda sıraladıklarımı yapmanız, antibiyotiği 3 kür halinde kullanmanız, son çare ameliyat düşünmenizdir.

Önce burun yıkama kitleriyle yıkamayı ve alın yanaklara sıcak havluyla kompres yapmayı deneyin. Burun yıkamada tuzlu ve karbonatlı su kullanın. su kaynayıp soğutulmuş 1 litre su olsun, içine bir tatlı kaşığı tuz ve bir çay kaşığı karbonat olsun, her gün taze hazırlansın ya da serum fizyolojik kullanın.
Denizde derin dalış dalmayın ama imkanınız varsa mutlaka her gün yüzün.
Rahatlayamazsanız ameliyatı düşünün.
  • kavs-ı kuzeh  (01.08.12 18:43:22 ~ 18:44:03)