Uyudukca uyuyasim geliyor

Yaklasik bi haftadir kendime gelemiyorum gencler..biraksan butun gun uyuyacam yani o derece..daha onceden 6 -7 saat uyku yeterken simdi 12 leri buldu bu rakam..butun gun yorgunlukda cabasi. Vitamin falanda kullaniyorum. Gerci gece gunduz duzensiz bir iste calismamda etkili ama su uyku hastaligina yol acan parazit falan mi girdi fucuduma nooldu bilemiyorum...

tembellik

  • bonjurkes  (01.08.12 14:10:48)
bu aralar bende aynı sorunu yaşıyorum. normalde 7-8 gibi alarm kurmadan kalkardım. şimdi kaçta yatarsam yatayım 11den önce kalkamıyorum ve uyudukça uyuyasım geliyor =( depresyonda mıyız acaba?

  • küçük kara balık  (01.08.12 14:13:42)
bunun tek çaresi uyumamak. Efor harcamaktır. uyku uykuyu getirir. Bu yüzden spora başla vucut dinamolarını aktifleştirsin. sonra sen mutlu lerzan mutlu

  • bahtiacikbedevi  (01.08.12 14:15:22)
bir sekilde mesgale bulup kendine (ki bu en guzel seni yoracak fiziksel aktiviteyle olur) uyku saatini 6 saate cekmeye calis. bu sekilde bir hafta kadar dayanabilirsen uykuya yatkinlik problemin cozulebilecektir.

  • kratos  (01.08.12 14:35:06)
demir eksikliği...

  • alikavazinmahmut  (01.08.12 14:38:12)
sicak cok yoruyor.

  • mavicorap  (01.08.12 14:41:28)
bende de vardı iki ay öncesine kadar bahar yorgunluğu teşhisi koymuştum. depresyon da olabilir başka şikayet var mı?

  • geldiler  (01.08.12 15:14:35)
depresyon veya büyük ihtimalle hipersomnia olabilir. psikiyatri uzmanına görünmeni tavsiye ederim. özellikle modiwake (modafinil) gündüz uykularını iptal eder. esnemek için kendimi kastığımı biliyorum, o derece.

  • uyandim sabah ile  (02.08.12 02:52:23)