[]

ölmüş birinin tc kimlik numarası nasıl bulunur

yahu rahmetli babamın tc kimlik numarasını bulacaktım, yok aile no, yok birey no... nerden bileyim kardeşim ben onları, kimliği yok ki elimde... nasıl yapabilirim acaba?
 
cilt ve aile no seninle aynı. 10 15 adet birey no dene

ps: hacı yeni hikaye bekliyoruz bu arada:)
  • yatagants  (01.08.12 02:32:39 ~ 02:33:36) 
Ölüm belgesi , vukatlı nüfus örneği, ssk hizmet dökümü (cilt no ailede herkeste aynıdır)


  • janavarorion  (01.08.12 02:34:49) 
sırayla deneyeceğim bakalım dediğin gibi, umarım olur.

ps @hayaletimsi, eyvallah hoca, fırsat buldukça artık.. senin nick de şahane uyuyormuş yalnız mevzulara :)
  • ruhibirbanyo  (01.08.12 02:36:11) 
@Sir Anthony Hopkins böyle daha kolay olacak sanırım.. umarım listenin başındakilerden biridir :)


  • ruhibirbanyo  (01.08.12 02:40:14) 
aile tc kimlik no ile ilgili belli bir algoritma vardı sanırım biraz kurcalarsanız matematikle çözülebilir.

alıntı :
Referans alınan kimlik numarasının son 2 hanesi de belli bir oranda artışla (+16, +26, +36… gibi) verilmiş. T.C Kimlik numaralarının 2 hanesi her zaman için çift sayıdır.

Kimlik numarasının orta hanelerine göz atınca, aynı oranda artışlar burada da gerçekleştirilmiştir. Akrabalık bağları bulunan kişilere ait TC kimlik numaralarının ilk 3 hanesi aynı, sonraki 2 haneye hep +3 ilave edilerek gitmiş, sonraki 2 hane hep aynı, sonraki 2 hane ise -1 azaltılarak gitmiş. Yaptığımız çalışmalar sonrası da referans olarak alınan bir kimlik numarasından diğer tüm aile bireylerinin yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasına sahip olan tüm kan bağı olan kişilere ulaşabilmektedir.

Üzerinde basit bir pariteyle hata bulma özelliği bulunmaktadır; ilk 10 rakamın toplamının birler basamağı, 11. rakamı vermekte.

Ayrıca; 1, 3, 5, 7 ve 9. rakamın toplamının 7 katı ile 2, 4, 6 ve 8. rakamın toplamının 9 katının toplamının birler basamağı 10. rakamı; 1, 3, 5, 7 ve 9. rakamın toplamının 8 katının birler basamağı 11. rakamı vermekte.
  • Abraxass  (01.08.12 02:56:49 ~ 02:57:37) 
akraba bulucular babamınkini bulamıyo.
benimki 127'yle başlarken babamınkinin 313'le başlaması buna sebep tabii.
anne kardeş babane ve amca çıktı ama.
  • njtbcrn  (01.08.12 03:04:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.