grafik tasarım yüksek lisans

altyapı yok, serbest çizimim yok denenecek kadar az. sadece grafik tasarım yetimi geliştirmek istiyorum. kendi halimde takılacağım bir nevi. memlekette grafik tasarımcıların halinden haberdarım ve birebir bu sektörün içinde olmak da istemiyorum. şehirciyim, farklı sunum teknikleri ve tasarımın şehir yaşamıynan içiçeliği ile ilgilniyorum. (örnek vermek gerekirse tam olarak aklımdaki işleri yapan bi oluşum: civiccenter.cc )

şimdi hal böyleyken, grafik tasarım yüksek lisansı yapmalı mıyım? değer mi giden zamanlara/paralara? teknik olarak yapabilir miyim onu da bilmiyorum gerçi.

not: tutoriallardan haberdarım, bilge adam tarzı yerleri de az çok biliyorum. demek istediğim tasarım gözümü geliştirecek bir mecra arıyorum. bu da okul gibi duruyo şu an. ne diyon?

yabancı dilin varsa, çok iyi yabancı kaynaklar var. O işlere girmeden önce baya okumak gerek. Sonrasında program da kasarak, verdiğin sitede yapılan işleri yapabilirsin kesinlikle. Ben de grafik tasarıma merak salmıştım, illustrator kasmıştım, 2-3 ay, şimdi iyi kötü her işi yapabilirim grafik olaylarında. İnternette ilgili acayip ve farklı tarzda siteler var. Senin verdiğim linkteki adamların tarzı var, o tarz işleri okulla olacak iş değil bence.

Tabi okullarda ne öğretiliyor bilmiyorum da, az çok gördüğüm kadarıyla düzgün grafik tasarımcı çok az. Eğitimle bir alakası var mı bilmiyorum.
  • karpuzpeynirekmeksu  (31.07.12 02:03:51)
peki grafik tasarım yüksek lisansı seni arıyor mu? asıl soru bu bence.

  • snape i başından beri tanırım  (31.07.12 08:13:39)