Bilkent üniversitesi yakınlarında kiralık daireler

Arkadaşlar bilkent üniversitesine kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğim bir eve çıkmak istesem bu bana kaça malolur acaba?

Özellikle ulaşımın kolay olması ilk tercihim.
Çok lüks bir daire olmasına gerek yok ama gecekondu da olmasın
3-4 kişi kalsak faturalarla birlikte toplam kaç lira öderiz acaba
ayrıca benim tek başıma bir gün karnımı doyurmam (bisküvi değil ama çok lüks de değil) kaça mal olur

memur çocuğu öğrenciye uygun bir fiyat listesi yapabilirseniz çok memnun olurum.

memur çocuğuysan burslusundur zaten, yurdu da karşılıyorsa bölümün (kimi bölümlerde bu yok zira), hiç çıkma eve.

  • cagdas donem kuramcisi  (30.07.12 23:47:18)
@cagdas donem kuramcisi maalesef yurt masrafını karşılamıyorlar.

edit: yurtları düşündüm açıkçası ama dört kişilik odalar 2200tl yıllık ve 4 kişiyle aynı odada kalamam. 2 kişilik odalar 5000 civarı yıllık, ev daha ekonomik olabilir diye düşünüyorum.
  • fuerteventura  (30.07.12 23:49:38 ~ 23:56:01)
hesapli olacaksa okula yakin yerleri unut derim. tunus duragina yakin yerlere bakabilirsin; esat, kavaklidere gibi.

bahceli taraflari da cok ucuz degil. benim de tavsiyem eger ev gercekten cok istedigin bir sey degilse yurtta kal. ulasim bu kadar onemliyse senin icin yani.
  • tom riddle  (30.07.12 23:53:58 ~ 23:54:24)
@tom riddle okula yakın yerlerde ev kiraları ortalama ne kadar oluyor? bir de böyle sessiz sakin huzurlu yerler olsun. fiyata göre çok şey istemiyorumdur umarım :)

Bu arada illa ev olsun diye bir isteğim yok fakat bilkent yurtları bana çok pahalı geldi. daha ekonomik bir şeyler olabilirse diye yurt diyorum.
  • fuerteventura  (30.07.12 23:57:35 ~ 23:58:25)
ben de tam hatirlamiyorum ama 2 kisi icin pahali oluyor. 3-4 kisi kalacaksaniz dusununce o kadar da pahali olmayabilir.

mesela soyle bisi varmis www.hurriyetemlak.com

bu arada okula yakin yerler derken zaten 2 seceneginiz var: bilkent-1 camlik veya bilkent-2 park sitesi.
  • tom riddle  (31.07.12 00:01:49 ~ 00:04:01)
okula yakın 1000'den başlar.

www.bilkent.edu.tr

bu listedeki yerlere bakmanı tavsiye ederim.
  • heritage  (31.07.12 00:03:27)
bilkent civarı pahalıdır genelde. sana önerim mustafa kemal mahallesine bakman oralarda bir sürü apartman var. bahsettiğim mahalle eskişehir yoluyla bilkent köprüsünün kesiştiği yerde ya da bahçelievler veya sıhhiye tarafında tutup bilkentin ringleriyle okula geleceksin.

  • hayricik  (31.07.12 00:05:18)
@tom riddle hocam 1200 diyor. 4 kişi kalsak aylık 300 sadece kirası var. Bunun ısınması, elektiriği falan yurdu 2ye 3e katlar. sanırım bilkent yakınlarında olmayacak evde kalırsam. Ankarada şöyle aylık 600 civarı kirası olan orta halli daireler yok mu acaba?

  • fuerteventura  (31.07.12 00:05:54)
@hayricik oralarda ortalama fiyatlar ne kadar acaba?

  • fuerteventura  (31.07.12 00:10:21)
eryaman'da ev tutacaksın ucuz olsun istiyorsan. sabah akşam bilkent semt servisi de var, servis güzergahında ev tutabilirsin.

yemek konusunda kampus içinde ucuza kaçmak istiyorsan marmara restoran mekanın olacak. en uygun tabldot fiyatları orada. web sitesinde yazıyor yemek fişi fiyatları.
  • marla is in my head  (31.07.12 00:11:17)
o paralara yüzyıl-balgat civarında var evler ama okula uzak olur :(

  • cagdas donem kuramcisi  (31.07.12 00:14:49)
mustafa kemal de 800-900 arası bulabilirsin ama daha ucuz istiyorum dersen sıhhiye

  • hayricik  (31.07.12 00:18:21)
emek'te 900-1000'e bulabilirsin. 3 kişi çıkacaksan kişibaşı aylık (herşey dahil) 350-400 falan olur max. sabahları bosnahersek caddesindeki bim önünden (8-9-10am) servisler kalkar. kaçırırsan ya da 10'dan sonra servise bineceksen de serender'in oradaki durağa yürürsün (7-8 dk sürer).
bilkent 1-2'de de 1100-1200'e ev bulabilirsin ama her şey dahil daha pahalıya geliyor oralar.

  • bullshot  (04.08.12 15:55:01)