Uçakta Kuş Taşımak

Yarın yolculuğum sırasında muhabbet kuşumu da uçakta yanımda götüreceğim (yaklaşık 8 aylık). Rezervasyonu yaptım, veteriner raporu da alacağım şimdi. Sorum şu; tel kafesle güvenlik kontrolünden geçerken kafesi x-ray cihazına sokmam gerekir mi yoksa elimde geçebilir miyim? X-ray cihazına sokmamaya plastik bir kafes bulmam gerek mi ya da başka bir çözüm mü üretmeliyim? onun haricinde daha önce böyle yolculuk yapmış olanların vereceği bir tavsiye var mı başka? muhtemel sorunlarla ilgili?
çok teşekkürler

hayvan taşımadım. ama boyutları nedeni ile xraye sokmamaları mümkün. plastik kafes yerine minik bir kutu ile gözle kontrol yapılmasını da sağlayabilirsiniz. ayrıca mutlaka onun için de rezervasyon yapın. sağlık karnesi de mutlaka olmalı. (kuşlarda mecburiyet var mıdır bilmiyorum ama olması gerektiğini düşünüyorum)

  • ben smyrna  (30.07.12 13:31:43)
Tamam belki kendi mekanı ama basınçtan falan hayvana bir şey olmasın uçakta.

  • condom kurşunu  (30.07.12 13:40:43)
istemezsen kafesi cihazdan gecirmeyebilirsin ama el dedoktoruyle mutlaka ararlar.

  • cogito ergo sum  (30.07.12 13:57:22)
  • naif hayvan  (02.08.12 01:00:33)