Ford fiesta benzinli ve dizel..

2010 duz ve benzinli aldim.

Dizelini bulsaydim bana ne kadar yarar saglayacakti?

Otomatik vites olmamasi benzinde ne kar yaptirir?

Kadikoy - atasehir arasi isyerine gitme amacli kullanilcak. (tabi haftasonlari da gezme)

Degerlendirir misiniz? Anlamiyorum bu islerden cok.

alinmisla satilmisin davasi olmaz :) yani bu degildi atasözü de ben uyarladim:)

hayirli olsun:)
  • serabetan  (29.07.12 21:14:52)
ayrica bi cözümleme getiriyim.

100 km de 3 litre fazla yakit harcasa yaklasik 15 lira yapar desek bu fark.

yilda 10 bin km yapsaniz, 1500 lira yapar. diesel ya da daha az yakan bir araca 8 bin fazla verseniz, ancak 5 senede cikar aradaki fark. 3 sene kullansaniz ve satarken daha düsük fiyatli olsa dizel olmadigi icin 3 seneden sonra belki amorti eder, fakat dizel aracin masraflari ve bakimi biraz daha yükske, yani 4-5 sene gibi bi zamanda amorti etmesini hesapladim ben.
  • serabetan  (29.07.12 21:21:07)
Dizel yada daha az yakan bir araca 8000 tl fazla veriliyor diyelim. Satarken hemmen 8 bin tl'yi niye düşürüyosun ? O 8 bin tl çöpe gitmiyor yani hesabı daha farklı yapmak lazım; açıp yetkili servis fiyatlarından bakımları hesaplayıp, (ki pek bir fark yok artık) 20000-30000 km ne kadar binilicekse litre bazından aradaki farkı ölçüp, süreyide 2 yıl alırsak fazldan verilen 8000 tl'yi vadelide işletirsek sonuç ne olur. Az yakan araç kazanır.

  • onakomabunako  (29.07.12 22:09:58)