yüzmeye gitsem sorun yaşar mıyım

arkadaşlar oruç tutuyorum ve iftardan sonra haftada 3 gün yüzmeye gitmeyi düşünüyorum. aslında bunu, ya da başka bir aktiviteyi zorunlu yapmam gerekiyor. sizce yüzmeye gitsem haftada 3 gün, ramazanda sorun yaşar mıyım. isteksizlik falan olur mu? 9-10 arası.

Oruç tutmada mı sorun yaşar mıyım diyorsun yoksa yüzmede mi? Bu kişinin bünyesine bağlı. Kimine zevkli bile gelebilir. Bünyen zayıfsa zor olabilir.

  • Kafkaslı  (29.07.12 16:32:44)
  • hickork  (29.07.12 16:34:37)
tam iftar sonrası gideceğin için ağırlık çöker üstüne. hele bir de çok yakın değilse eve bence gitmezsin.

  • mystb  (29.07.12 16:38:05)
yüzme en fazla kalori harcanan sporlardan birisidir. sağlam beslenmen gerekir. oruç tutmada da sorun yaşarsın, yüzmede de.

  • burty  (29.07.12 16:43:50)
iftardan hemen sonra gitmeyin. hafif bir şeyler(çorba+salata) yeseniz dahi, spordan önce en az 1.5 saat beklemeniz lazım. yemekle birlikte kan mideye hücum eder. yemekten sonra yapılan spor kalbe baskı yapar. havalar çok sıcak, oruçta da vücut su kaybediyor. bu yüzden iftardan hemen sonra spor yapmak (özellikle bu havalarda) çok tehlikeli.

  • marcelorios  (29.07.12 17:17:54 ~ 17:18:07)
Kilo kaybetme derdin yoksa, şekerli şerbet tarzı bir şey içip direk gidebilirsin.

  • arnold schwarzeneger  (29.07.12 17:52:40)