Askerlik sorunu!!! acil yardım.

Arkadaşlar ağustos yedek subay asker alımı için ne yazık ki sevk belgemi almış bulundum.Şu anda özel bir sebepten ötürü gidemeyeceğim.Tabi bu sebebi askeriye takmıyor.Ağustosun 1,2 ve 3 ünde olan sınavlara girmezsem ve o hafta için raporlu olursam beni nasıl bir süreç bekliyor?Askeri mahkemeye çıkma durumu var mı?Yardımlarınızı bekliyorum.Gerçekten zor durumdayım.

www.memurlar.net
25 gün rapor alabilirsen sorun yok diyorlar

  • gaza gelen  (28.07.12 18:30:23)
Üstat o kanun değişti.Artık test ve mülakat bir haftayla sınırlı.Sevk belgemi almasaydım bir hafta rapor alacaktım ve bir sorun olmayacaktı.Fakat sevk belgemi aldığım için nasıl olacak onu bilmiyorum.

  • fikox  (28.07.12 18:41:47)
Eskiden 3 gündü. O günleri kapsayan rapor geçerli idi. Ancak 2008'den beri 25 güne yaydılar. İlk 3 gün size yakın olan yerde, kalan 22 gün Ankara'da sınav oluyor. Sevk belgenizi almış olmanız rapor alamayacağınız anlamına gelmiyor. 1 aylık heyet raporu alıp şubenize verebilirsiniz.

  • zizifos  (28.07.12 20:16:17)
Nisan 2012 Celbinden itibaren sınav ve mülakat dönemi tekrar 3 güne düştü. ancak önemli olan test ve mülakat günleri değil ilgili ayın son günlerini kapsayan bir rapor almak, sevk evraklarını alman durumu karıştırabilir. bence en doğrusu telefonla şubeye sormak.

  • pimpirikli ve huzursuz adam  (28.07.12 21:58:50)
Evet nisan ayından itibaren tekrar 3 günlük sisteme dönülmüş. Ama evrakları aldıktan sonra rapor neden alınmasın ki??? Yarın gece acilden 5 günlük bir rapor alabilirsiniz.

  • zizifos  (29.07.12 01:31:53)