[]

Windows reset sorunu. Acil

az önce windows, kendisiyle ilgilenilmeyince uyku moduna girmiş. Tekrar kulanmak isteyince pc hareketlendi fakat görüntü gelmedi. Ekran kartı hala uyuyor galiba:)
aynısı geçen gün de olmuştu, o zaman reset atmıştım makinaya.
Şimdi yine bu şekide çözeyim dedim ama bios yazılarından sonra pc kendi kendine reset atıyor. Bir kısır döngü oluştu, hep baştan başlıyor tam o windows 7 yazısı gelmeden..
Acaba sorunu nasıl çözebilirim?
Bir de güvenli kipte başlatma nasil oluyordu?

 
bilgisayar açılırken F8 basın, post ekranından sonra güvenli modu seçin. bilinen en son iyi yapılandırma da deneyebilirsiniz.


  • mystb  (26.07.12 14:46:33) 
F8 işe yaramıyor... Başka bir tuş mu acaba? Anakartım Gigabyte x48 dq6. Telefondan sağlıklı araştırma yapamıyorum:S

Acaba W7 cd'si ile bir şey yapabilir miyim?
  • jamiro  (26.07.12 14:54:21) 
bazılarında F5 de oluyor bir de onu deneyin.W7 ile onarım yapabilirsiniz.


  • mystb  (26.07.12 15:16:33) 
baht bu işte, w7 cd'si direkt formata gidiyor. Onarma tarzı seçenekler yok. Güvenli kip hiç bir şekilde açılmıyor...


  • jamiro  (26.07.12 16:03:50) 
çok önemli bilgiler varsa üstüne kurup daha sonra verileri yedek alın ama performans düşeceğinden tekrar format atmanız gerekir.


  • mystb  (26.07.12 16:14:16) 
mystb sorunu çözdüm, teşekkür ediyorum.

bu sorunu(*) yaşayan olur belki diye çözümü yazayım:

(*)= bilgisayarınız hiç bir şekilde güvenli kipte başlamıyorsa, windows kurulum cd'si onarma seçeneklerini sunmadan direkt olarak formata geçiyorsa ve bios ayarları sorunu çözmediyse şöyle bir seçenek daha var işe yarayan:

-hemen başka bir bilgisayardan denetim masasına gidip yedekleme kısmına giriyorsunuz ve oradan bir kurtarma dvd'si oluşturuyorsunuz. kendi bilgisayarınızdan boot edecek ilk sürücüyü cdrom yapıp bu dvd'yi takıyorsunuz. kurtarma dvd'si boot edilince karşınıza az önce saydığım onarma, güvenli kip gibi seçenekler geliyor.

güvenli kip'i seçip devam edince windows belli başlı temel dosyaları yüklüyor. (muhtemelen bu yüklenen dosyalardan birisi bozulduğu için açılmıyordu bilgisayar)

güvenli kipi kapatıp, windows'u normal başlatabilirsiniz.
umarım birilerinin işine yarar.
  • jamiro  (26.07.12 16:21:00) 
rica ederim, ayrıca çözümü paylaştığın için de ben teşekkür ederim. birisi elbet faydalanır.


  • mystb  (26.07.12 16:42:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.