Kredi

Ev alabilmek icin 20 yıllık 15 yıllık gibi uzun vadeli kredilerin altına girmek ne kadar mantıklı sizce? 20 yıla ölür insan

20 yıl vermiyorlar 10 yıl veriyorlar bildiğim oda sağlık sigortası falan herşeyini yaptırıyorlar sen ölsen bile sigorta paranı ödüyor böle oluyor bu işler,

Ama artık yeni moda topraktan ev almak yani toprak alıp bunu kat karşılığı mütahite yaptırmak ben öle yaptım.
  • basond  (26.07.12 11:35:36)
@basond

mümkünse detay verebilir misin? nerede, ne kadara vs.
  • lazpalle  (26.07.12 11:40:23)
mesaj attım.

  • basond  (26.07.12 11:51:54)
15 yıllık kredi aldım, kaldı şurada 3 yıl. Ev değerinin iki katına çıktı. Gönül ister tabii bir kerede cart diye ödemek ama öyle maça yok bizde :)

Ölme mevzuu ayrı tabii, Allah gecinden versin de ya ölmez 80-90 yaşına kadar yaşarsan. Emekli olduğunda kiraya para yetiştiremezsin. Haa banka da senin ölme riskini sigortayla kapatıyor zaten. Onlar senin ölünle dirinle ilgilenmez. Parasını almaya bakıyor haliyle.
  • SiyamkedisiZorro  (26.07.12 12:24:16)
10 yıllık kredi aldım, henüz 19 taksit ödedim. imanımı gevretiyor ama ev benim evim, çocuklar liseye gittiklerinde maddi olarak daha rahat olabileceğim diyebiliyorum.

  • altinci nesil caylak  (26.07.12 12:38:48)
30 yila kadar kredi var. 30 yasinda bi insan 15 yil kira odemektense kendi evinin borcunu oduyor iste. Bunun nesi yanlis anlamadim.

  • esenboga  (26.07.12 12:41:10 ~ 12:41:39)
türkiye'de büyük oranda 5-10 yıllık kullanılıyor zaten. 20-30 yıllık kullanan çok azdır. ekonomisi, yönetimi istikrarlı olan ülkelerde o kadar uzun vadeli kredi kullanma oranı fazladır.

  • merhum  (26.07.12 13:24:06 ~ 13:24:54)