cafe ismi önerileriniz

merhaba arkadaşlar

moda'da şirin bir cafe açmayı düşünüyoruz dükkan hazır.

-mütevazi bi cafe olacak,
-raflarda eski kitaplar olacak,
-kahve ağırlıklı ve ev yapımı tarzı pastalar vb. olacak
şimdilik düşündüğümüz özellikler böyle, buna göre biz bu özelliklere uyacak şirin, sakin, samimi, tatlı bir isim arıyoruz.

önerileriniz bizim için çok değerli.

aklımda ilk olarak ''esinti'' diye bir isim oluştu.

  • joehigashi  (29.10.08 11:00:06 ~ 11:03:08)
şirince

  • crimson king  (29.10.08 11:01:07)
"gazel" veya "gazelle" =)

  • deadstar  (29.10.08 11:03:12)
benim de aklıma yazdıklarınızı ilk okuduğumda mütevaziden çağrışımla "moda'vazi" geldi. :)

  • saryade  (29.10.08 11:04:58)
"eski kafe" olabilir.
"kafe 1967" vs. eski bir tarih olabilir.

  • sefapezevengi  (29.10.08 11:09:50)
sırça
uygun olur mu bilemedim ama :)

  • rastgele bir gun  (29.10.08 11:14:08)
"Manes"

edit: ı ıh vazgeçtim. karanlık geldi tekrar okuyunca. tapınak ismi gibi.
  • pwnedf myself  (29.10.08 11:28:28 ~ 11:47:15)
"kategorik imperatif" olsun. şaka şaka. yahu bu tarz cafeler, samimi olucam, içimdeki samimiyeti müşteriye yayıcam derken türlü şebekliklere düştükleri gibi samimi de olamıyorlar. eski kitap koyucaksanız örneğin, koyduğunuz kitapların da hangi kitaplar olduğu çok önemli. kitapsever şöyle bir baktığında, kitapların arasında tırışkadan bir şeyle karşılaşırsa içten içe t.şak geçeceği gibi bir daha uğramaz da cafeye. sonra "tarz" olsun diye acayip acayip tuzluklara, dev salata tabaklarına, türlü şirinliklere de gerek yok, renk patlamasından insanın gözü yoruluyor, başı ağırıyor, pastel pastel... ayrıca gelen adama yalandan güler yüzlü olmaya da gerek yok, kendiniz gibi olun öyle hizmet verin. ben kendi adıma "ağzı kulaklarında" hizmetten hiç hoşlanmıyorum, çünkü bir o gülen surata bir de fiyat listedindeki 4 ytl'lik karbonatlı çaya bakınca kendimi güler yüzlü bir şekilde kazıklanmış hissediyorum. sonra acayip acayip makarna türleri, kahve çeşitleri sunucam diye insanın miğdesini kaldırıyosunuz, gerek yok. son olarak bir kız nesli tv'de gördüğü samimi kafe ortamı arkadaşlıklarını izleyerek büyüdüğünden nice koç yiğitler cafe köşelerinde harap olup gidiyor.

kısacası samimi olunmaz, samimiyet kurulur. hayırlı olsun, kolay gelsin.
  • arif  (29.10.08 11:53:23)
makara kukara.

olur da bu ismi koyarsan, bir sene boyunca istediğim zaman gelip beleş kahve içip pasta yerim yalnız. bi nevi telif hakkı. eheh...
  • mavikedi  (29.10.08 12:11:41)
hoşlantı :) mantı gibi oldu ama

  • horror  (29.10.08 12:12:47)
muz

  • chrome  (29.10.08 12:30:30)
defne olabilir.

  • susannah  (29.10.08 12:45:57)
küçük oda

  • insensitive  (29.10.08 12:59:57)
'kahvesi güzel' pastaları da harika diye devam edebilir hatta... 'Neşeli günler' de olabilir, hatta filmin fotoğraflarını da kullanırsınız içeride, sıcak ve samimi bir ortamı doğal olarak yaratmış olursunuz.Bol şanslar...

  • sarah woodruff  (29.10.08 13:02:00)
limon
bahane
miskin
  • flyalone  (29.10.08 13:14:44)
"keyif"

  • naithan  (29.10.08 13:15:36)
''istasyon'' çok hoş olurdu bence..

  • isott  (29.10.08 13:29:13)
kamuran olsun.

  • ferixxxx  (29.10.08 13:52:44)
sağolun arkadaşlar süpersiniz :)

ilgiyle takip ediyorum, isim bulalım söz beleş kahve içebilirsiniz.

daha fikir aşamasında tabi, samimiyet ile ilgili tavsiyelerinizi de dikkate alıcam.
  • leon  (29.10.08 14:15:21)
bahçesi olacak mı bahçesi? olacaksa "moda bahçe" diyebilirsin. hem mekan fenerbahçe semtine yakın hem sıcak bir isme benziyor (ben de emin olamadım tam).

  • deckard  (29.10.08 16:15:54)
belki garip gelecek ama ben sizin nickinizi beğendim.
yani leon çok güzel bir kafe ismi olur bence

"hadi leon'a gidip bi kaffe içelim" filan. sanki insan arkadaşına gidiyormuş gibi...
  • kahvegibi  (29.10.08 18:29:09)
mod

  • chaud  (29.10.08 19:24:46)
"cafè fait maison" geldi aklıma fransızcadan zerre çakmam sizin için google.translate e girip home-made die arattım. ev yapımı pastalar direk onu çağrıştırdı bende...kolay gelsin istanbula gelirsem uğrarım hatıra fotoğrafı çektiririz:)

  • gelen gecer mdmx  (29.10.08 21:45:20)
ev hali
evcimen
mestan
demlik
cezve
  • zen spider  (29.10.08 23:01:11)
karpuz olsun sıcak yaz günlerinin hatrına serin serin oh şahane...

  • winniethepooh  (30.10.08 01:39:43)
benden de fransizca bir isim, önerisi "à la maison" (okunusu = alamezon) yani "evde" demek.

  • lena  (07.11.08 15:51:41)
hocam ne oldu bu cafe işi?geçmişte yazdıklarımı okuyorken gördüm merak ettim açabildiniz umarım...

  • gelen gecer mdmx  (18.11.08 14:15:39)
daha fikir aşamasında, maddi destek sağlanınca girişimlere başlayacağız.

dükkan tanıdığın o yüzden boşta şuanda. beklemede yani.

ilginiz için teşekkürler...
  • leon  (10.12.08 12:10:23)