salı akşamı yapılan eft, ne gün döner yurduna

dün saat 15;30 sularında yapılan bsir eft, bugün tatil diye mi hala gelmedi bana, ne zaman geçer hesabıma

başka bankalar arasında oluyor

öğlene kadar yapılan eft ler genellikle aynı gün içerisinde ulaşıyor. öğleden sonrakiler bir sonraki güne kalabiliyor. fekat böğün tcmb kapalı olduğundan sisteme girmediyse yarın gelir.

  • babatema  (29.10.08 10:27:39)
bankalar 13.00'dan sonra i$lem yapmaya devam etti mi? Eger internet bankaciligindan yapildiysa bu eft, muhtemelen mesai saati di$inda oldugundan per$embe sabahi 08.00'da i$leme alirlar. Paraniz o zaman hesabiniza du$er diye tahmin ediyorum.

  • oligomer  (29.10.08 10:30:15)
dün bankalar arası transfer 13:00 de kapandı.

  • crimson king  (29.10.08 10:31:47)
mesai gunlerinde eft islemleri 14.30-16.30 arasi bitiyor (bankaya gore degismekte).
yarim gun tatil olan gunlerde eft islemleri 11.30'da sona erer.

bu durumda eft karşı tarafın hesabina ilk mesai gunu gecer. sizin durum icin 30 ekim persembe oluyor.
  • helenart  (29.10.08 10:32:40)
bu eft manuel onaylanarak mı geliyor ki, bugün bankaların internet şubeleri açık, yani tatil günü de olsa bilgisayar neden onaylayıp aktarmaz ki.

cünkü havale yapılıyor olsaydı tatil günlerinde para hesaba geçiyor, aynı banka içinde yani
  • efruz  (29.10.08 10:32:52)
aynı banka içinde ayrıdır transfer onu 24 saat yapabilirsiniz. bankalar arasında yarım günlerde 13:00 de kapanır, ama 13:00 de kapanması 12:59:59 da gidip bankadan eft yapabilirsiniz demek değil. 11:30'a kadar olan talepler alınır, onların aktarılması vs 13:00 olur zaten.

  • crimson king  (29.10.08 11:05:06)
Bankalar arası eft merkezi diye bir yer var, orada onaylanıp geliyor EFT evet. Dolayısıyla havale gibi tatil gece bilmemne dinlemeden anında aktarılamıyor. Sizin para perşembe gelir.

  • sui  (29.10.08 11:19:03 ~ 11:19:51)