İngiltere vizesi

Sayın Romalılar,

Dil eğitimi için 6 ay İngiltere'ye gideceğim. Konuştuğum aracı kurum bana ielts'den 5,5 veya üzeri puan alırsam vizeyi daha kolay alacağımı söylemişti ancak geçen gün bir arkadaşımla karşılaştım ve bu bilginin yanlış olduğunu ve bahsedilen vizeye başvurmanın diğerinin 2-3 katı kadar daha pahalı söyledi. Kafam karıştı, sizden yardım istiyorum.

Biraz baktım, sanırım aracı kurum tier4'ü söylemiş bana. Bir de Student Visitor Visa varmış. 6 ay dil eğitimi için giden birisi hangi vizeye başvrumalı?

ingiltere zaten 6 aydan az vize vermiyor turistlere. 6 aylık bi kursa gidiyosan normal turist vizesi alabilirsin bence. zaten öğrencilerin çalışma iznini falan azaltmışlar sanırım, çok bilgim de yok o konuda ama dil eğitimi için giden birinden 5.5 ielts istemek zaten matığa aykırı diil mi?

  • euteamo  (23.07.12 14:48:42)